Indian Wells. Do trzech razy sztuka, Linette znalazła sposób na Szwedkę

/ Anna Niemiec , źródło: własne, foto: AFP

Magda Linette awansowała do drugiej rundy BNP Paribas Open. Polka w trzech setach pokonała Rebeccę Peterson i w nagrodę zmierzy się teraz z Wiktorią Azarenką.

Podopieczna Dawida Celta miała ze Szwedką rachunki do wyrównania. W 2019 roku Peterson pokonała naszą reprezentantkę w Strasburgu oraz w Nanchangu. Czwartkowe spotkanie lepiej rozpoczęła poznanianka, która odebrała podanie rywalce już w pierwszym gemie i chwilę później odskoczyła na 2:0. To były jednak miłe złego początki. Druga rakieta Polski zaczęła seryjnie się mylić i pięć kolejnych gemów wygrała 26-latka urodzona w Sztokholmie. Linette utrzymała jeszcze podanie na 3:5, ale na więcej rywalka już jej nie pozwoliła.

Na początku drugiej odsłony meczu podopieczna Dawida Celta zdecydowanie podniosła poziom swojej gry. Znacząco ograniczyła liczbę błędów, co przyniosło efekt w postaci prowadzenia 5:0. Linette przy tak wysokim prowadzeniu straciła trochę koncentrację i rywalka zbliżyła się na 3:5, ale w dziewiątym gemie reprezentantka Biało-Czerwonych wykorzystała atut własnego podania i wyrównała stan rywalizacji.

Polka rozpoczęła decydującą partię od odebrania podania rywalce bez straty punktu. W tej części meczu 29-latka z Wielkopolski bardzo dobrze spisywała się przy własnym serwisie. Ani razu nie musiała nawet bronić się przed przełamaniem, dzięki czemu utrzymała przewagę do końca pojedynku. W siódmym gemie Linette zapisała na swoim koncie jeszcze jednego „breaka”, a po zmianie stron zakończyła spotkania przy pierwszej piłce meczowej.

W drugiej rundzie BNP Paribas Open Magdę Linette czeka starcie z Wiktorią Azarenką.


Wyniki

Pierwsza runda singla

Magda Linette (Polska) – Rebecca Peterson (Szwecja) 3:6 6:3 6:2