Indian Wells. Fręch nie dołączy do Świątek i Linette, trwa niekorzystna seria

/ Anna Niemiec , źródło: własne, foto: AFP

Magdalena Fręch nie wystąpi w turnieju BNP Paribas Open. Polka w finale kwalifkacji nie miała nic do powiedzenia w meczu przeciwko Ashlyn Krueger i po raz siódmy w tym sezonie odpadła na tym etapie rozgrywek.

Mecz od początku nie układał się po myśli łodzianki. 18-letnia reprezentantka gospodarzy szybko odskoczyła na 4:0. Podopieczna Andrzeja Kobierskiego zdołała odrobić stratę jednego przełamania, ale po zmianie stron ponownie nie była w stanie utrzymać podania. W kolejnych dwóch gemach sytuacja się powtórzyła i Amerykanka zapisała pierwszego seta na swoim koncie 6:2.

W drugiej odsłonie spotkania przewaga Krueger była jeszcze wyraźniejsza. Fręch wygrała w niej łącznie osiem punktów. Nie zapisał na swoim koncie ani jednego gema i po 56 minutach zeszła z kortu pokonana.

Początek obecnego sezonu jest zdecydowanie nieudany w wykonaniu Magdaleny Fręch. Trzecia rakieta Polski siedmiokrotnie brała udział w eliminacjach do turniejów w głównym cyklu, ale ani razu nie udało jej się przebrnąć przez nie skutecznie. Łodzianka z rankingu załapała się do imprezy głównej w Austin, ale w pierwszej rundzie przegrała z Danielle Collins.


Wyniki

Druga runda kwalifikacji

Ashlyn Krueger (USA, WC) – Magdalena Fręch (Polska, 13) 6:2 6:0