Indian Wells. Fręch rozpoczęła walkę o turniej główny

/ Anna Niemiec , źródło: własne, foto: AFP

Magdalena Fręch udanie rozpoczęła rywalizację w kwalifikacjach do turnieju BNP Paribas Open. W pierwszej rundzie Polka pokonała nadzieję amerykańskiego tenisa, Robin Montgomery.

Na początku spotkania obie tenisistki miały sporo problemów z wygrywaniem własnych gemów serwisowych. Do stanu 3:3 obie zawodniczki zapisały na swoim koncie po dwa przełamania. Młoda reprezentantka gospodarzy odskoczyła na 5:3, ale ta przewaga nie wystarczyła 18-latce, żeby zamknąć seta. Łodzianka najpierw wyszła na prowadzenie 6:5, a kilka minut później przechyliła szalę zwycięstwa na swoją korzyść w tie-breaku.

W drugiej odsłonie spotkania walka była najbardziej wyrównana na początku. Stopniowo podopieczna Andrzeja Kobierskiego zaczęła zyskiwać coraz większą przewagę na korcie i odskoczyła na 5:2. Trzecia rakieta Polski miała trochę problemów z zakończeniem spotkania. Montgomery do samego końca walczyła o zwycięstwo. Obroniła siedem piłek meczowych, ale ósma okazja się szczęśliwa dla Polki, która po godzinie i 47 minutach gry mogła cieszyć się ze zwycięstwa.

Kolejną rywalką Magdy Fręch będzie Ashlyn Krueger. Grająca z „dziką kartą” 18-letnia reprezentantka Stanów Zjednoczonych pokonała Laurę Pigossi.


Wyniki

Pierwsza runda kwalifikacji

Magdalena Fręch (Polska, 13) – Robin Montgomery (USA, WC) 7:6(4) 6:3