Indian Wells. Fręch z szansą na drabinkę główną

/ Szymon Frąckiewicz , źródło: własne, foto:

Magdalena Fręch zagra o awans do drabinki głównej BNP Paribas Open. Polka w pierwszej rundzie kwalifikacji w Indian Wells wygrała w dwóch setach z Australijką Lizette Cabrerą. Jej kolejną rywalką będzie Rebecca Marino z Kanady.

To był drugi mecz Magdaleny Fręch z niespełna 24-letnią tenisistką z Australii. Poprzednio spotkały się we wrześniu 2019 roku w kwalifikacjach w Zhengzhou. Tam łatwo wygrała Polka. W poniedziałek pierwszy set był bardzo wyrównany. W jego połowie na prowadzenie wyszła Fręch przełamując na 4:2. Jednak kolejne trzy gemy padły łupem Lizette Cabrery. Po chwili Australijka miała trzy piłki setowe na 6:4, lecz nie zdołała ich wykorzystać. Rozstrzygający był tiebreak. W nim łodzianka oddała rywalce tylko dwa punkty.

Druga partia rozpoczęła się od pięciu przełamać z rzędu, ale później stała się jednostronna. Tenisistka z Antypodów przestała dotrzymywać kroku naszej reprezentantce. W ostatnich gemach miała problem z wygrywaniem jakichkolwiek punktów. Dzięki temu Fręch wygrała 6:2 i może się szykować do kolejnego starcia. O drabinkę główną zmierzy się z Rebeccą Marino. Kanadyjka w pierwszej rundzie kwalifikacji rozgromiła Amerykankę Francescę Di Lorenzo.