Indian Wells. Horror Rosolskiej z happy endem

/ Mateusz Geisler , źródło: własne, foto: Peter Figura

Alicja Rosolska i partnerująca jej Yang Zhaoxuan pokonały po niezwykle wyrównanym boju Wiktorię Azarenkę i Elinę Switolinę 7:5 4:6 10-8 i awansowały do drugiej rundy turnieju w Indian Wells. Ich kolejnymi rywalkami będą turniejowe „jedynki”, Barbora Krejczikova i Katerina Siniakova.

Dla obu par był to pierwszy wspólny występ na korcie. Białorusinka i Ukrainka znalazły się w drabince dzięki ,,dzikiej karcie" od organizatorów. Na szczęście nie zdołały pokonać Polki i Chinki. Rosolska poprawiła więc ubiegłoroczny wynik, gdy wraz z Abigail Spears przegrała mecz otwarcia.

Spotkanie rozpocząło się od serii przełamań. Trzy breaki na otwarcie dały minimalną przewagę „naszej” parze. Później Polka i Chinka dołożyły kolejnego i prowadziły już 5:2. Niestety, nie potrafiły „dowieźć” tej przewagi do końca. Rywalki zaczęły gonić. Przy stanie 3:5 obroniły nawet dwie piłki setowe. Po kilku minutach na tablicy wyników pojawił się remis 5:5. Od tego momentu na dziewięć kolejnych punktów, osiem zdobył „nasz” duet i pewnie zakończył partię.

Drugi set rozpoczął się identycznie. Niestety, rywalki szybciej odrobiły stratę i do remisu doszło już przy stanie 3:3. Od tego momentu Rosolska i Yang zdobyły tylko jednego gema i musiały uznać wyższość rywalek. W super tiebreaku duety szły „łeb w łeb”. Żaden nie był w stanie odskoczyć. Przy stanie 8-8, minibreaka zdobyły Polka i Chinka, a po chwili przy własnym serwisie wykorzystały pierwszą piłkę meczową i mogły cieszyć się z awansu do drugiej rundy turnieju. W niej zmierzą się z najwyżej rozstawionymi Czeszkami, Barborą Krejczikovą i Kateriną Siniakovą.

Pierwsza runda debla:
Alicja Rosolska, Yang Zhaoxuan (Polska, Chiny) – Wiktoria Azarenka, Elina Switolina (Białoruś, Ukraina, WC) 7:5, 4:6, 10-8