Indian Wells. Hubert Hurkacz w jednej ćwiartce z byłym liderem rankingu

/ Jakub Karbownik , źródło: www.twitter.com/własne, foto: AFP

Hubert Hurkacz będzie jedynym przedstawicielem Polski w drabince turnieju głównego podczas ruszającego w środę turnieju ATP 1000 BNP Paribas Open. Wrocławianin, który w Indian Wells jest rozstawiony z numerem dziewiątym trafił do pierwszej ćwiartki turniejowej drabinki.

Najlepszy polski tenisista w poniedziałek dotarł do Kalifornii i już przygotowuje się do swego pierwszego spotkania w tegorocznej edycji. Zeszłoroczny ćwierćfinalista w tym roku jako tenisista rozstawiony ma wolny los w pierwszej rundzie. A w meczu o 1/16 finału spotka się ze zwycięzcą spotkania między zawodnikami, którzy przejdą kwalifikacje. W spotkaniu trzeciej rundy rywalem Hurkacza może być Tommy Paul, który wcześniej zagra z Michaelem Mmohem lub Quentinem Halysem. Wygrana w tym spotkaniu sprawi, że może zagrać z Felixem Auger-Aliassimem. Jeżeli pokonałby również Kanadyjczyka, powtórzy wówczas swój zeszłoroczny wynik. Ćwierćfinałowym rywalem Polaka może być Carlos Alcaraz, a w półfinale nasz zawodnik może mieć szansę zatrzymać Taylora Fritza, który broni zeszłorocznego tytułu.

Oprócz rywalizacji singlowej Hubert Hurkacz wystąpi również w rywalizacji deblowej. Wraz z Johnem Isnerem będzie bronić zdobytego przed rokiem tytułu mistrzowskiego. W grze podwójnej zaprezentuje się również inny polski tenisista. Jan Zieliński i Hugo Nys będą rozstawieni z numerem ósmym.