Indian Wells. Hurkacz i Dimitrow wyeliminowali mistrzów US Open

/ Artur Kobryn , źródło: własne, atptour.com, foto: AFP

Hubert Hurkacz i Grigor Dimitrow udanie zainaugurowali występ w turnieju deblowym w Indian Wells. Polak i Bułgar pokonali rozstawionych z numerem drugim Rajeeva Rama i Joe Salisbury’ego 7:6(2), 6:4.

Wrocławianin po raz pierwszy w tym sezonie zdecydował się na start w grze deblowej. Z Bułgarem połączył siły po raz drugi. Poprzednio obaj panowie razem wystąpili przed rokiem w Rzymie, gdzie osiągnęli drugą rundę. W Kalifornii czekało ich bardzo wymagające zadanie. Mierzyli się bowiem z parą rozstawioną z „dwójką”, która triumfowała już w imprezach wielkoszlemowych, w tym w dwóch ostatnich edycjach US Open.

W premierowej odsłonie polsko-bułgarski duet imponował świetną dyspozycją serwisową. To oni też bardziej potrafili zagrozić rywalom przy ich podaniu. Już w drugim gemie doprowadzili do break-pointa, mimo iż przegrywali w nim 0:40. Ram zdołał jednak oddalić zagrożenie za pomocą serwisu. Następne szanse wypracowali w gemie ósmym, ale rywale wybronili się dwoma akcjami przy siatce.

Ostatecznie o losach tej części gry musiał zadecydować tie-break. Najistotniejsze okazały się w nim dwie piłki od stanu 3:2. Najpierw Salisbury popełnił podwójny błąd serwisowy, a chwilę później Ram umieścił smecz w siatce. „Polski” debel zdobytej zaliczki już nie roztrwonił i wygrał całą rozgrywkę do dwóch.

Druga partia miała już nieco inny przebieg. Po pięciu gemach, w których obie pary nie miały problemów z bronieniem swoich podań, nastał gem szósty, z pierwszą w meczu okazją na przełamanie dla Amerykanina i Brytyjczyka. Polak zapobiegł mu jednak posyłając serwis, na który nie było skutecznej odpowiedzi. Chwilę potem role się odwróciły. Po nieco szczęśliwym lobie Hurkacza, to polsko-bułgarski debel doczekał się break-pointa. Dobry return Dimitrowa, poparty mocnym forhendem wrocławianina, pozwolił im na zamianę go na punkt.

Przy wyniku 5:4 Ram i Salisbury wykonali jeszcze ostatni zryw i obronili dwie piłki meczowe. Gdy jednak doszło do trzeciej, to Hurkacz raz jeszcze popisał się podaniem, którego Amerykanin nie był w stanie zareturnować. Tym samym, po godzinie i 23 minutach, spotkanie dobiegło końca. Kolejnymi przeciwnikami polsko-bułgarskiej pary będą zwycięzcy starcia pomiędzy Rafaelem Matosem i Davidem Vegą Hernandezem, a Rohanem Bopanną oraz Matthew Ebdenem.


Wyniki

Pierwsza runda turnieju deblowego:

Grigor Dimitrow, Hubert Hurkacz (Bułgaria, Polska) – Rajeev Ram, Joe Salisbury (USA, Wielka Brytania, 2) 7:6(2), 6:4