Indian Wells. Hurkacz nie przerwał zwycięskiej serii Rublowa

/ Szymon Adamski , źródło: własne, foto: AFP

Hubert Hurkacz zakończył swój udział w tegorocznej edycji BNP Parbias Open na 1/8 finału. W nocy z środy na czwartek wrocławianin uległ 6:7(5), 4:6 Andriejowi Rublowowi. Mimo to, w poniedziałek najprawdopodobniej wróci do czołowej dziesiątki rankingu ATP.

Turniej w Indian Wells już tradycyjnie był udany dla naszego najlepszego tenisisty. W pierwszych dwóch startach w Kalifornii Polak dotarł do ćwierćfinału, a tym razem zatrzymał się rundę wcześniej. Rywal był jednak z najwyższej półki, na dodatek w dobrej formie. Andriej Rublow do meczu przystąpił po jedenastu zwycięstwach z rzędu, a do tego doliczyć można jeszcze sześć wygranych w deblu.

Hurkacz był w stanie nawiązać walkę, jednak w najważniejszych momentach górą był przeciwnik. Głównie za sprawą piorunujących forhendów. Świetnie przygotowany fizycznie Rublow obiegał bekhend i swym koronnym zagraniem starał się przejmować inicjatywę. Tylko z tej strony posłał dziesięć uderzeń kończących.

Mocną stroną naszego tenisisty był natomiast serwis. Gdyby nie wygrywające podania, zwłaszcza wynik pierwszego seta mógł być jeszcze bardziej niekorzystny. Jednak to nie tak, że Hurkacz nie miał swoich szans. W tie-breaku prowadził 4-3 z przewagą mini-breaka. Do szczęścia brakowało więc naprawdę niewiele.

O losach drugiego seta zadecydowało natomiast jedno przełamanie. Hurkacz dał odebrać sobie serwis ,,na sucho” przy stanie 4:5, czyli w najgorszym możliwym momencie. Nie było bowiem żadnych szans na odrobienie strat, a przełamanie było równoznaczne z porażką w całym meczu.

Hurkacz wygrał w karierze dziesięć spotkań z przeciwnikami z top 10, jednak w ostatnim czasie nie wiedzie mu się najlepiej w starciach ze ścisłą światową czołówką. Z ostatnich dziewięciu takich meczów wygrał tylko jeden.

W poniedziałek sam powinien jednak wrócić do czołowej dziesiątki. Wyprzedzi bowiem Jannika Sinnera. Namieszać może jeszcze Cameron Norrie, jednak Brytyjczyk musiałby awansować do półfinału, by znaleźć się przed Polakiem.