Indian Wells. Hurkacz poznał rywala, Berrettini i Dimitrow z awansem

Andriej Rublow wygrał jedenasty mecz z rzędu i to on będzie rywalem Huberta Hurkacza w walce o ćwierćfinał BNP Paribas Open 2022. Do czwartej rundy turnieju awansowali też m.in. Grigor Dimitrow, Matteo Berrettini czy John Isner.

Hubert Hurkacz wyeliminował w dwóch setach Steve’a Johnsona i awansował do najlepszej „16” turnieju. O udział w ćwierćfinale zagra z Andriejem Rublowem, który nie zwalnia tempa i we wtorek pewnie pokonał Francesa Tiafoe. Było to jedenaste zwycięstwo z rzędu moskwianina, który przyleciał do Indian Wells po triumfach w Marsylii i w Dubaju. To właśnie w tej ostatniej imprezie okazał się lepszy od naszego tenisisty w półfinale. Hurkacz będzie miał więc okazję do rewanżu za niedawną porażkę. Ogólnie będzie to czwarte spotkanie tych zawodników. Bilans korzystny jest dla Polaka, 2-1.

– Po meczu w Dubaju zastanawiałem się, kiedy znowu się spotkamy – przyznał Rublow. – To jest tenis, to zabawne, ale nie możemy tego kontrolować, więc będziemy ponownie musieli się zmierzyć. Mam nadzieję, że to będzie kolejny świetny pojedynek – dodał. Starcie Hurkacza i Rublowa zaplanowano na Stadium 3, nie przed północą polskiego czasu.

O miejsce w najlepszej „ósemce” powalczą też Grigor Dimitrow i John Isner. Bułgar, który w ubiegłym sezonie dotarł tu do półfinału, ponownie prezentuje się z dobrej strony. W trzeciej rundzie pewnie pokonał Aleksandra Bublika w 67 minut. Były trzeci zawodnik na świecie ani razu nie musiał bronić break pointa, sam natomiast przełamał rywala dwukrotnie, raz w każdym secie.Isner z kolei rozegrał solidne spotkanie z Diego Schwarztmanem. Amerykanin także nie był zagrożony w swoich gemach serwisowych.

Z kolei Matteo Berrettini w drugiej partii z Lloydem Harrisem obronił trzy piłki setowe, następnie odrobił straty i zdołał zamknąć mecz w dwóch setach. Kolejnym rywalem Włocha będzie Miomir Kecmanović. Serb utrzymuje formę z początku sezonu i we wtorek wyeliminował Botica van de Zandschulpa.