Indian Wells. Iga Świątek uzupełniła grono półfinalistek

/ Jakub Karbownik , źródło: własne/www.wtatour.com, foto: AFP

Iga Świątek pokonała Soranę Cirsteę w ostatnim ćwierćfinale tegorocznej edycji pań turnieju BNP Paribas Open. Tym samym to Polka będzie rywalką Jeleny Rybakiny w piątkowym półfinale.

Podczas BNP Paribas Open 2023 Polka nie przegrała jeszcze seta. Nie inaczej było w czwartkowym spotkaniu 1/4 finału przeciwko reprezentantce Rumunii. Mecz decydujący o awansie do półfinału był drugim pojedynkiem obu pań. Poprzednio Świątek i Cirstea spotkały się podczas zeszłorocznego Australian Open i górą również była raszynianka.

Czwartkowy mecz bardzo dobrze rozpoczął się dla liderki rankingu, która wyszła na prowadzenie 2:0. Jednak rywalka szybko odrobiła stratę przełamania, a następnie doprowadziła do wyrównania. Na więcej jednak trzykrotna mistrzyni wielkoszlemowa już nie pozwoliła w tej części meczu i wykorzystując drugą piłkę setową zakończyła pierwszą odsłonę wynikiem 6:2.

Druga partia rozpoczęła się identycznie jak pierwsza, czyli od prowadzenia raszynianki 2:0. Tym razem jednak tenisistka z Bukaresztu nie zdołała odrobić strat i doprowadzić do wyrównania. Obrończyni tytułu dołożyła kolejne dwa gemy i była już tylko osiem wygranych akcji od uzupełnienia składu półfinalistek tegorocznego BNP Paribas Open. Wtedy jednak do głosu doszła Rumunka, która zdołała zniwelować stratę do Polki. Ostatecznie końcówka drugiej odsłony należała do turniejowej „jedynki”, która po 80 minutach gry, wykorzystując drugą piłkę meczową, zakończyła spotkanie przy swoim podaniu.

Piątkowy mecz będzie trzecim pojedynkiem między Jeleną Rybakiną i Igą Świątek. Dotychczasowy bilans jest remisowy. Przed dwoma laty górą była Polka, a w tym roku na Australian Open lepsza okazała się Kazaszka.


Wyniki

Ćwierćfinał:

Iga Świątek (Polska, 1) – Sorana Cirstea (Rumunia) 6:2, 6:3