Indian Wells. Kawa nie dała rady doświadczonej Belgijce

/ Bartosz Bieńkowski , źródło: własne, foto: Andrzej Szkocki

Katarzyna Kawa nie awansowała do głównego turnieju w Indian Wells. Polka po świetnym pierwszym secie nie zdołała pójść za ciosem i musiała uznać wyższość Kirsten Flipkens.

Kawa w ostatniej rundzie kwalifikacji do turnieju w Indian Wells trafiła na dość niebezpieczną rywalką. Kirsten Flipkens to bardzo doświadczona tenisistka, jednak mająca najlepsze lata już raczej za sobą. Udany miała zwłaszcza 2013 rok, w którym zajęła trzynaste miejsce w rankingu WTA (najwyższe w karierze) oraz dotarła do półfinału Wimbledonu.

Starcie Kawy z Flipkens zaczęło się świetnie dla Polki. Nasza tenisistka przeważała i od razu przełamała rywalkę, a pod koniec partii jeszcze powiększyła przewagę, co w efekcie dało zwycięstwo w tej odsłonie meczu 6:2. Drugi set zaczął się podobnie, aczkolwiek Belgijka zaczęła później grać zdecydowanie lepiej i losy spotkania się odwróciły. Kawa przegrała wszystkie gemy serwisowe w drugiej partii i stan meczu się wyrównał.

W decydującym secie do stanu 3:3 byliśmy świadkami wyrównanego meczu. Niestety od tego momentu wszystkie gemy wygrała Flipkens i wygrała całe spotkanie 2:6, 6:2, 6:3. Dzięki temu zwycięstwu Belgijka awansowała do głównej drabinki turnieju w Indian Wells.