Indian Wells. Kerber powalczy o finał z rozpędzoną Bencic

/ Jakub Karbownik , źródło: własne, foto: AFP

Angelique Kerber pokonała 7:6(3), 6:3 Venus Williams i uzupełniła grono półfinalistek BNP Paribas Open 2019. Rywalką Niemki w jej trzecim półfinale kalifornijskiej imprezy będzie Belinda Bencic.

Szwajcarka, która pokonując Karolinę Pliszkovą (więcej o meczu tutaj), odniosła dwunaste zwycięstwo z rzędu, stanie przed szansą na kolejne zwycięstwo nad zawodniczką z top 10 rankingu WTA. Jej rywalką w walce o finał będzie Angelique Kerber.

Pojedynek ćwierćfinałowy z udziałem Niemki polskiego pochodzenia i Venus Williams był spotkaniem dwóch tenisistek, które w poprzednich rundach omal nie pożegnały się z rywalizacją. Kerber przegrywała 1:4 w decydującym secie z Aryną Sabałenką, a Williams była trzy gemy od wypadnięcia z turnieju w starciu z Petrą Kvitovą. Obu zawodniczkom udało się odwrócić losy pojedynków i spotkały się w meczu o półfinał kalifornijskiej imprezy.

W pierwszej partii starsza z sióstr Williams prowadziła już 4:2, ale pozwoliła rywalce odrobić straty z nawiązką. Kerber nie wykorzystała jednak własnego podania przy 5:4 i dopiero w tie-breaku zakończyła seta. W drugiej odsłonie decydujące okazało się przełamanie uzyskane przez Niemkę w szóstym gemie.

Venus grała dziś bardzo dobrze. Trudno mi było narzucić swój styl. Spodziewałam się przed spotkaniem ciężkiego pojedynku i się nie pomyliłam. Wygrany pierwszy set sprawił, że łatwiej grało mi się w drugiej odsłonie – podsumowała czwartkowy pojedynek Niemka.

Do półfinałowego starcia Kerber z Bencic dojdzie w nocy z piątku na sobotę. Wcześniej o awans do finału powalczą Ukrainka Elina Switolina i Kanadyjka Bianca Andreescu.