Indian Wells. Kibice dostaną to, co kochają najbardziej

/ Szymon Adamski , źródło: własne, foto: AFP

Rafael Nadal poonał 7:6(2), 7:6(2) Karena Chaczanowa w ostatnim ćwierćfinale BNP Paribas Open. Dla wicelidera rankingu ATP było to wyjątkowo ciężkie spotkanie. Musiał radzić sobie nie tylko z dobrze dysponowanym rywalem, ale też urazem prawego kolana. Jeśli zdrowie Hiszpana na to pozwoli, w sobotę dojdzie do wielkiego pojedynku Nadala z Federerem!

Z całą pewnością był to najbardziej wyrównany pojedynek ze wszystkich ćwierćfinałowych. Chaczanow nie przestraszył się wyżej notowanego rywala, grał agresywnie i bez kompleksów. Już w pierwszym gemie wywalczył przewagę przełamania, którą nie nacieszył się jednak zbyt długo. Nadal bowiem też rozgrywał dobry mecz. Wszystko to przełożyło się na widowiskowość pojedynku, który zapowiadał się na jeden z lepszych – a może nawet najlepszy – w całym turnieju.

Nadal ostatecznie wygrał pierwszego seta 7:6(2). Kibice liczyli na ciąg dalszy świetnego spektaklu, ale plany pokrzyżowała kontuzja prawego kolana Hiszpana. Trzykrotny mistrz kalifornijskiej imprezy na początku drugiego seta poprosił o przerwę medyczną, po której obraz gry uległ znaczącej zmianie. Serwisy Hiszpana straciły na sile, a tempo gry nie było tak wysokie, jak wcześniej.

W nowych okolicznościach nie poradził sobie Chaczanow. Rosjanin stał się nerwowy i popełniał coraz więcej niewymuszonych błędów. O losach seta po raz kolejny zadecydował tie-break. I po raz kolejny zdecydowanie lepszy okazał się Nadal. Wicelider rankingu ATP po nieco ponad dwóch godzinach gry wygrał 7:6(2), 7:6(2).

Cieszę się z awansu do półfinału. Jestem zadowolony ze sposobu, w jaki rozgrywam cały turniej – powiedział po meczu Nadal. Tenisista z Majorki nie stracił jeszcze bowiem seta w Indian Wells. Równie pewnie przez turniejową drabinkę kroczy Roger Federer. Na sobotni wieczór (polskiego czasu) zaplanowane jest 39. starcie Hiszpana ze Szwajcarem. Kibice już ostrzą sobie zęby, ale… czy rzeczywiście do niego dojdzie? – Moim celem jest być przygotowanym na kolejne spotkanie, ale nie mogę zagwarantować, w jakim stanie się jutro obudzę – odniósł się do problemów z prawym kolanem Hiszpan.

Drugą parę półfinałową utworzyli Dominic Thiem i Milos Raonic. Ich spotkanie rozpocznie się o godzinie 19. Po nich na kort centralny wyjdą Federer i Nadal.