Indian Wells. Koniec sagi z Novakiem Dżokoviciem

/ Jakub Karbownik , źródło: www.twitter.com/własne, foto: AFP

Novak Dżoković nie wystąpi w rozpoczynającym się ósmego marca BNP Paribas Open w Indian Wells. Informację o absencji lidera rankingu podali za pośrednictwem mediów społecznościowych organizatorzy.

Serbski tenisista to najbardziej znana w środowisku tenisowym postać, która nie przyjęła szczepionki na COVID-19. To sprawiło, że najlepszy tenisista świata nie mógł wystąpić np w Australian Open 2022 czy US Open w tym samym roku. Pod ogromnym znakiem zapytania stał występ 11-krotnego mistrza marcowych amerykańskich „tysięczników” w tegorocznych edycjach turniejów w Indian Wells i Miami. Serb złożył specjalną prośbę o umożliwienie wjazdu do Stanów Zjednoczonych, mimo braku szczepienia. Jednak ta prośba została odrzucona. Teraz władze pierwszego z turniejów poinformowały, że Novak Dżoković wycofał się z rywalizacji w tegorocznym turnieju.

– Lider światowego rankingu Novak Dżoković wycofał się z rywalizacji w BNP Paribas Open 2023. Jego miejsce w drabince zajmie Nikoloz Basilashvili – głosy komunikat umieszczony przez organizatorów w mediach społecznościowych.

Czy sześciokrotnego mistrza Miami Open zobaczymy podczas tegorocznej edycji imprezy, która rozpoczyna się za dwa tygodnie, tego jeszcze nie wiadomo. W sprawię występu Serba w marcowych imprezach wystosowano nawet specjalny list do amerykańskiego prezydenta Joe Bidena.