Indian Wells. Krótki powrót dwukrotnej mistrzyni

/ Jakub Karbownik , źródło: Własne/atptour.com, foto: AFP

Kim Clijsters po dziesięciu latach po raz kolejny wystąpiła w BNP Paribas Open. Jednak dawna mistrzyni nie powtórzy w tym roku wyników z lat 2003 i 2005.

W ubiegłym roku po ośmioletniej przerwie była liderka rankingu i trzykrotna mistrzyni wielkoszlemowa postanowiła wznowić karierę. Jednak w pięciu turniejach, jakie rozegrała od tego czasu, nie wygrała ani jednego spotkania.  W czwartkowym pojedynku pierwszej rundy Clijsters po raz pierwszy w karierze spotkała się z Kateriną Siniakovą. Po przegranej pierwszej partii 1:6, w drugiej odsłonie Belgijka doprowadziła do wyrównania stanu pojedynku. Jednak w decydującym secie ponownie oddała pole młodszej rywalce, która nie kryła radości z tego, że było jej dane zagrać przeciwko tak utytułowanej zawodniczce.

– Dzisiejszy pojedynek był dla mnie szczególny. Wyczekiwałam go z niecierpliwością. To niesamowite uczucie. Pamiętam Kim, którą oglądałam na światowych kortach gdy sama byłam młoda. Teraz miałam okazję zagrać przeciwko niej na korcie – podsumowała spotkanie z byłą liderką rankingu WTA Katerina Siniakova, której kolejną rywalką będzie inna była liderka rankingu i trzykrotna mistrzyni wielkoszlemowa – Angelique Kerber.

Niezwykle zacięty pojedynek stoczyły Martina Trevisan i Marie Bouzkova. Włoszka prowadziła już 6:4, 4:2 i wydawało się, że pewnie zmierza po zwycięstwo. Rywalka zdołała jednak odrobić stratę seta, po drodze broniąc dwóch piłek meczowych. W decydującej odsłonie ponownie prowadziła tenisistka z Południa Europy. Tym razem 2:0. Zawodniczka naszych południowych sąsiadów co prawda wygrała trzy gemy z rzędu, ale nie wykorzystała okazji na 4:2. Następnie przegrała cztery z pięciu rozegranych gemów i pożegnała się z turniejem.

Katerina Siniakova (Czechy) – Kim Clijsters (Belgia) 6:1, 2:6, 6:2

Caroline Garcia (Francja) – Kirsten Flipkens (Belgia) 5:7, 6:4, 6:0

Lauren Davis (USA) – Nuria Parrizas Diaz (Hiszpania) 6:2, 7:5

Alison Riske (USA) – Shuo Liang (Tajwan) 6:2, 6:2

Viktorija Golubic (Szwajcaria) – Marketa Vondrousova (Czechy) 6:1, 4:6, 6:3

Anna Kalinskaya (Rosja) – Claire Liu (USA) 6:3, 2:6, 6:1

Amanda Anisimova (USA) – Katrina Scott (USA) 6:1, 6:1

Dayana Jastremska (Ukraina) – Elsa Jacquemot (Francja) 6:2, 6:4