Indian Wells. Kubot i Melo za mocni dla Dżokovicia. Tytuł coraz bliżej

/ Jakub Karbownik , źródło: własne, foto: AFP

Łukasz Kubot oraz Marcelo Melo pokonali 7:6(5), 2:6, 10-6 parę Novak Dżoković/Fabio Fognini i zagrają w finale rywalizacji deblowej BNP Paribas Open 2019. Tym samym polsko-brazylijski duet ma szansę sięgnąć po tytuł, którego blisko byli już dwa lata temu.

Mistrzowie Wimbledonu sprzed dwóch lat obecny sezon zaczęli dopiero w lutym, w Rotterdamie. Ze względu na kontuzję Brazylijczyka w styczniowych startach polskiemu tenisiści towarzyszył Horacio Zeballos. Teraz Melo powrócił i „Kubotelo” staje przed szansą na zdobycie trzynastego wspólnego tytułu mistrzowskiego.

Piątkowe spotkanie przeciwko serbsko-włoskiemu duetowi rozpoczęło się po myśli Polaka i Brazylijczyka. Fognini oddał gema przy swoim serwisie. Jednak w dziesiątym gemie, gdy podawał Melo, doszło do przełamania powrotnego i o losach partii zadecydował tie-break. Lepiej, od prowadzenia 3-0, rozpoczęli rywale. Polak i Brazylijczyk odrobili jednak straty i pierwszą partię zapisali na swoim koncie.

W drugiej odsłonie serbsko-włoski duet dwukrotnie odebrał serwis Kubotowi i o tym, kto zagra w finale tegorocznej edycji kalifornijskiej imprezy, miał zadecydować super tie-break. W tym pierwsze skrzypce grał wspierany przez Brazylijczyka Polak. Turniejowe ,,szóstki" wyszły na prowadzenie 7:3, którego nie oddały już do końca.

Rywalami Kubota i Melo w ich osiemnastym wspólnym finale będą Nikola Mektić i Horacio Zeballos. Polak i Brazylijczyk mają szansę sięgnąć po piąty tytuł w turnieju Masters 1000.


Wyniki

Półfinał debla:
Ł. Kubot, M. Melo (Polska, Brazylia, 6) – N. Dżoković, F. Fognini (Serbia, Włochy) 7:6(5), 2:6, 10-6