Indian Wells. Kubot i Melo znowu zwycięzcy

/ Tomasz Górski , źródło: atpworldtour.com, foto: AFP

Łukasz Kubot i Marcelo Melo z premierowym zwycięstwem w 2019 roku. Polsko-brazylijska para wygrała z Wesleyem Koolhofem i Stefanosem Tsitsipasem 7:6(1), 6:7(1), 10:5 w pierwszej rundzie kalifornijskiego turnieju.

Marcelo Melo wraca do formy po kontuzji. W deblu z Łukaszem Kubotem zagrali już w Rotterdamie i Accapulco. Jednak wówczas nie udało się wygrać żadnego meczu. Dziś w turnieju dużej rangi wreszcie ta sztuka się powiodła. Po bardzo zaciętym i emocjonującym meczu polsko-brazylijski debel pokonał parę Koolhof/Tsitsipas.

Polak razem z Brazylijczykiem słabo rozpoczęli spotkanie i już przy pierwszej okazji stracili serwis. Jednak chwilę później udało się odrobić straty i wrócić do seta. Duże emocje towarzyszyły końcówce partii. Tsitipas miał problemy z podaniem w dwunastym gemie i było już nawet 0:40. Jednak łącznie debel Polaka nie wykorzystał czterech setboli. Wszystko rozstrzygnęło się dopiero w tie breaku. A tam pełną kontrolę od początku przejął Kubot i Melo. Rywale zdołali ugrać tylko honorowy punkt.

W drugiej osłonie przez długi czas serwis był pewnie utrzymywany. Dziewiąty gem przyniósł breaka. Serwis stracił Wesley Koolhof. Następnie piłki miał Kubot, który serwował po zwycięstwo. Jednak tym razem skuteczne returny Greka i Holendra dały powrót do meczu. A w „trzynastym” gemie kontynuowali dobrą passę. Tym razem to Tsitsipas i Koolhof oddali tylko punkt i doprowadzili do remisu w meczu.

Trzeci set rozgrywany do dziesięciu punków znów lepiej ułożył się dla Polaka i Brazylijczyka. Kilka skutecznych returnów i sytuacja była już pod kontrolą. Ostatecznie Kubot i Melo po dwóch godzinach i czternastu minutach zakończyli seta 10:5 i całe spotkanie. Tym samym odnieśli premierowe zwycięstwo w obecnym sezonie i zameldowali się w drugiej rundzie. Poprzedni raz w rankingowym turnieju schodzili z kortu zwycięzcy 1. listopada 2018. A w kolejnej rundzie zagrają ze zwycięzcą rywalizacji pomiędzy parami S. Johnson/D. Thiem i N. Kyrgios/T. Fritz.
 


Wyniki

Pierwsza runda debla:

Ł. Kubot, M. Melo (Polska, Brazylia, 6) – W. Koolhof, S. Tsitsipas (Holandia, Grecja) 7:6(1), 6:7(1), 10:5