Indian Wells. Linette górą w „polskim” meczu deblowym

/ Bartosz Bieńkowski , źródło: własne/wtatennis.com, foto: AFP

Magda Linette lepsza od Alicji Rosolskiej w bezpośrednim starciu. Nasze reprezentantki spotkały się w pierwszej rundzie deblowego turnieju BNP Paribas Open w Indian Wells.

W losowaniach raz ma się więcej szczęścia, a innym razem mniej. Tym razem dwie reprezentantki Polski trafiły na siebie już w pierwszej rundzie turnieju gry podwójnej w Indian Wells. Magda Linette i Alicja Rosolska stanęły naprzeciw siebie. Pierwsza z nich w parze z Caty McNally, a druga z Monicą Niculescu.

Mecz ten zapowiadał się bardzo ciekawie i taki był, chociaż zauważalna była przewaga Linette i McNally. Polsko-amerykańska para przeważała przez większość spotkania i ani razu nie straciła własnego podania. Co więcej, udało się jej trzykrotnie przełamać rywalki — raz w pierwszym secie i dwukrotnie w drugiej partii.

Linette i McNally zasłużenie wygrały 6:3, 6:2 i awansowały do drugiej rundy deblowego turnieju BNP Paribas Open w Indian Wells. Następnymi rywalkami 31-letniej Polki i 21-letniej Amerykanki będą Desirae Krawczyk i Demi Schuurs, które są rozstawione z „czwórką”.


Wyniki

Pierwsza runda gry podwójnej kobiet:

Magda Linette, Caty McNally (Polska, USA) – Alicja Rosolska, Monica Niculescu (Polska, Rumunia) 6:3, 6:2