Indian Wells. Linette w ćwierćfinale debla po obronie piłki meczowej

/ Szymon Frąckiewicz , źródło: własne, foto: AFP

W drugiej rundzie turnieju debla kobiet w Indian Wells Magda Linette i Amerykanka Caty McNally podejmowały inną reprezentantkę gospodarzy – Desirae Krawczyk – oraz Holenderkę Demi Schuurs. Po wyrównanym meczu udało im się wywalczyć awans do ćwierćfinału. Po drodze musiały bronić piłki meczowej.

Faworytkami starcia, którego stawką był awans do ćwierćfinału, były z pewnością Desirae Krawczyk i Demi Schuurs. Doświadczone deblistki rozstawiono w Indian Wells z „4”. Jednak zarówno Magda Linette, jak i Caty McNally, mogą pochwalić się sukcesami w grze podwójnej i z pewnością były duetem, który miał wszelkie argumenty, by zagrozić rywalkom.

Już w pierwszym gemie Polka i Amerykanka musiały bronić break-pointa, ale ostatecznie to one pierwsze przełamały. Uczyniły to w szóstym gemie. Niestety rozdrażnione tym faktem Krawczyk i Schuurs nie tylko natychmiast odrobiły stratę, ale i nie przegrały już żadnego gema do końca wygranego 6:4 seta.

Linette i McNally szybko się otrząsnęły po tej nieudanej końcówce pierwszej partii. Druga część meczu to był ich popis. W zaledwie 30 minut doprowadziły do super tiebreaka, tracąc po drodze tylko jednego gema. W super tiebreaku wydawało się, że poszły za ciosem. Po dość spokojnym początku odskoczyły rywalkom na cztery punkty doprowadzając do stanu 7:3. Jednak rywalki doprowadziły do wyrównania. I to one miały po chwili piłkę meczową na 10:8. Na szczęście Polka i Amerykanka nie dały za wygraną. Wybroniły się i ostatecznie to one wygrały 11:9. W kolejnej rundzie zagrają z Japonkami Shuko Aoyamą i Eną Shibaharą lub Amerykanką Nicole Melichar-Martinez i Australijką Ellen Perez.


Wyniki

Druga runda debla kobiet

Magda Linette, Caty McNally (Polska, Stany Zjednoczone) – Desirae Krawczyk, Demi Schuurs (Stany Zjednoczone, Holandia, 4) 4:6, 6:1, [11:9]