Indian Wells. Magda Linette pożegnała się z rywalizacją

/ Jakub Karbownik , źródło: własne/www.wtatour.com, foto:

Magda Linette pożegnała się z tegoroczną rywalizacją podczas BNP Paribas Open. Poznanianka musiała poddać mecz przeciwko Wiktorii Azarence w drugiej odsłonie, a powodem rezygnacji z gry była kontuzja kostki.

Tenisistka z wielkopolski dotychczas występowała na kortach Indian Wells Tennis Gardens trzykrotnie. Za każdym razem kończyła swój udział nie dalej niż w drugiej rundzie. Tak samo było w tym roku. Tym razem Polka musiała zrezygnować z walki o zwycięstwo nad Wiktorią Azarenką z powodu kontuzji.

Piątkowy pojedynek zaczął się bardzo dobrze dla naszej zawodniczki. Grająca odważnie i wykorzystująca całą geometrię kortu Linette prowadziła już nawet 5:2 w premierowej odsłonie. Jednak wtedy Białorusinka poprawiła swą grę, a także serwis. To sprawiło, że zdołała odrobić straty i doprowadziła do wyrównania na 5:5, a przed zmianą stron dołożyła kolejnego breaka i zrobiło się 6:5. Wtedy o pomoc medyczną poprosiła nasza tenisistka, która uskarżała się na kłopoty z kostką. Po powrocie do gry Linette nie zdołała odrobić straty i rywalka zamknęła seta. W drugiej odsłonie Azarenka kontynuowała swą ofensywę, co doprowadziło do prowadzenia 3:0. Wtedy nasza tenisistka poddała mecz.

Piątkowy mecz był drugim spotkaniem obu pań. Poprzednio grały ze sobą w 2016 roku w Miami. Wówczas również górą była Białorusinka, która oddała naszej tenisistce tylko trzy gemy. Kolejną rywalką turniejowej „27” będzie Petra Kvitova.


Wyniki

Druga runda singla:

Wiktoria Azarenka (Białoruś, 27) – Magda Linette (Polska) 7:5, 3:0 i krecz