Indian Wells. Magda Linette przegrywa w ćwierfinale debla

/ Izabela Modrzewska , źródło: własne, foto: AFP

Magda Linette grająca w parze z Caty McNally przegrały walkę o półfinał w zaciętym pojedynku z Shuoko Aoyamą i Eną Shibaharą. Spotkanie skończyło się super tie-breakiem, w którym lepsze okazały się Japonki, finalistki tegorocznego Australian Open.

Początek meczu rozpoczął się nerwowo dla polsko-amerykańskiej pary, która została przełamana w swoich dwóch pierwszych gemach serwisowych. Przy stanie 3:0 dla Japonek, Linette i Mcnally wykorzystały podwójny błąd serwisowy Aoyamy i wygrały gema przy podaniu przeciwniczek. Po odrobieniu strat zostały ponownie przełamane i ostatecznie przegrały seta 6:4.

Druga część spotkania była dużo bardziej wyrównana. Obie pary utrzymywały swoje podanie, aż do ósmego gema. Amerykanka i Polka pewnie wygrały przy serwisie Japonek, doprowadzając do wyrównania w setach. O losach ćwierćfinału rozstrzygnąć miał super tie-break, który okazał się prawdziwym rollercoasterem. Linette i McNally dwukrotnie wychodziły z mini przełamania przy stanie 1:3 i 4:7. Japonki jednak wykorzystały już pierwszą piłkę meczową i ostatecznie awansowały do półfinału debla.

Swoje rywalki poznają dopiero jutro i będzie to zwycięska para z pojedynku Czeszek Barbory Krejcikovej i Kateriny Siniakovej grających przeciwko Australijce Storm Hunter oraz Belgijce Elise Mertens.

Ćwierćfinał debla kobiet

Shuoko Aoyama, Ena Shibahara (Japonia) – Magda Linette, Caty McNally (Polska, Stany Zjednoczone) 6:4, 3:6, [10:8]