Indian Wells. Magdalena Fręch napędziła strachu faworytce

Na drugiej rundzie zakończyła tegoroczny występ w Indian Wells Magdalena Fręch. Trzecia rakieta naszego kraju w sobotnim spotkaniu, które zostało rozegrane na korcie centralnym, uległa w trzech setach Ons Jabeur.

W Kalifornii łodzianka rozpoczęła rywalizację od eliminacji, w których przegrała mecz decydujący o wejściu do drabinki turnieju głównego. Jednak wycofanie się kilku rywalek sprawiło, że nasza reprezentantka dostała swą szansę i bardzo dobrze ją wykorzystała. W meczu pierwszej rundy odprawiła Marynę Zanevską, w sobotę pokazała się z bardzo dobrej strony w spotkaniu z Ons Jabeur.

Premierowa partia sobotniego spotkania rozpoczęła się od wyrównanej gry obu tenisistek. Jako pierwsza szansę na przełamanie rywalki uzyskała Polka, która po błędzie rywalki wyszła na prowadzenie 5:3. Jednak nie utrzymała podania i Jabeur zaliczyła przełamanie powrotne. W dziesiątym gemie turniejowa „czwórka” miała szanse, aby doprowadzić do wyrównania. Fręch jej na to nie pozwoliła, a następnie przechyliła szalę zwycięstwa w tej części meczu na swoją stronę.

Taki obrót spraw nie podłamał faworytki, która już w trzecim gemie drugiej partii zaliczyła przełamanie. Jednak nie zdołała go utrzymać po zmianie stron i zrobiło się 2:2. Kolejne gemy padały łupem serwujących, a przy wyniku 4:4 ponownie Fręch znalazła się w opałach i ponownie straciła podanie. Tym razem Jabeur nie pozwoliła rywalce na odwrócenie losów seta i doprowadziła do wyrównania stanu meczu.

W decydującym secie Jabeur przystąpiła do ataku od początku i już pierwszy gem zakończył się przełamaniem. Co prawda kolejny gem serwisowy Fręch został wygrany przez Polkę, jednak rywalka na więcej jej nie pozwoliła i wygrała cztery kolejne gemy, a tym samym zakończyła spotkanie.

Kolejną rywalką powracającej do rywalizacji Jabeur będzie Marketa Vondrousova. Z kolei Fręch, która powtórzyła swój zeszłoroczny wynik w Indian Wells, udaje się do Miami. Tam ponownie rozpocznie zmagania od kwalifikacji.