Indian Wells. Majchrzak bez szans z Fritzem

/ Szymon Frąckiewicz , źródło: Własne, foto: AFP

Na drugiej rundzie udział w turnieju w Indian Wells zakończył Kamil Majchrzak. Niestety Polak nie potrafił nawiązać wyrównanej walki z Taylorem Fritzem. Amerykanin przegrał tylko dwa gemy.

Po raz pierwszy w karierze Kamil Majchrzak podejmował Taylora Fritza. Niestety nie będzie tego meczu wspominał dobrze. Od samego początku spotkania na korcie dominował 20. zawodnik rankingu ATP. W pierwszej partii Polak miał trudności z wygrywaniem jakichkolwiek punktów niezależnie od tego czy serwował on, czy rywal. Ostatecznie Fritz wygrał seta 6:1 w zaledwie 24 minuty.

W drugiej części spotkania poszczególne gemy były nieco bardziej wyrównane, ale najważniejsze punkty i tak padały łupem Amerykanina. W wyniku tego Fritz ponownie stracił tylko jednego gema – potrzebował na to jedynie kilku minut więcej. I czterech piłek meczowych, bo pierwsze trzy Majchrzak zdołał wybronić. W walce o 1/8 Fritza czeka pojedynek z Hiszpanem, ale nie wiadomo jeszcze czy będzie to Pablo Carreno Busta, czy Jaume Munar.