Indian Wells. Mistrzyni Wimbledonu czeka na rywalkę

/ Jakub Karbownik , źródło: własne/www.wtatour.com, foto: AFP

Jelena Rybakina została trzecią półfinalistką rywalizacji pań turnieju WTA 1000 w Indian Wells. W pierwszym czwartkowym ćwierćfinale Kazaszka pokonała Karolinę Muchovą.

Mistrzyni Wimbledonu 2022 w trzech spotkaniach poprzedzających czwartkowy pojedynek nie straciła nawet seta. W meczu 1/4 finału po raz pierwszy musiała rywalizować na pełnym dystansie.

W premierowej partii panie walczyły zacięcie o każdego gema. Pierwszą, która zaznaczyła swą przewagę okazała się Muchova, która prowadziła już 5:3, a w dziesiątym gemie miała piłkę setową. Jednak zepsuła smecza i kolejna szansa do zakończenia seta nadarzyła się w dwunastym gemie. Tym razem miała ją Muchova, ale i tym razem okazja nie została wykorzystana i losy tej części meczu rozstrzygnął tie-break. Dwa błędy Czeszki w końcówce sprawiły, że to rywalka zamknęła seta i wyszła na prowadzenie w całym meczu.

Taki obrót spraw nie podłamał Muchovej, która drugą odsłonę rozpoczęła od prowadzenia 2:0. Jeszcze jedno przełamanie sprawiło, że tenisistka naszych południowych sąsiadów wyrównała stan meczu i doprowadziła do trzeciej odsłony. W niej lepiej prezentowała się Rybakina, która już w dziewiątym gemie miała dwie piłki meczowe. Co się nie udało przy prowadzeniu 5:3, zrobiła po zmianie stron i wygrywając od stanu 0:30 cztery akcje z rzędu, zakończyła spotkanie.

Półfinałową rywalką Jeleny Rybakiny w piątkowym spotkaniu będzie zwyciężczyni meczu między Igą Świątek i Soraną Cirsteą.


Wyniki

Ćwierćfinał:

Jelena Rybakina (Kazachstan, 10) – Karolina Muchova (Czechy) 7:6(4), 2:6, 6:4