Indian Wells. Murray lepszy od Alcaraza po niesamowitym meczu

/ Bartosz Bieńkowski , źródło: własne/atptour.com, foto: AFP

Andy Murray po kapitalnym spotkaniu pokonał Carlosa Alcaraza 5:7, 6:3, 6:2 w trzeciej rundy turnieju rangi ATP Masters 1000 w Indian Wells. Mecz trwał ponad trzy godziny. Zwycięstwa odnieśli także Stefanos Tsitsipas i Alexander Zverev, a z imprezą pożegnał się rozstawiony z „siódemką” Felix Auger-Aliassime.

Pojedynek Murraya z Alcarazem zapowiadał się pasjonująco i spełnił oczekiwania kibiców. Już pierwszy set dostarczył wielu emocji. Szkot prowadził 4:2, ale ostatecznie przegrał partię 5:7. Hiszpański nastolatek zrobił poważny kierunek w kierunku zwycięstwa. W drugim secie Murray również wyszedł na prowadzenie 4:2, ale tym razem utrzymał przewagę do końca.

Trzecia partia to pokaz siły Szkota, który grał na bardzo wysokim poziomie. Ostatecznie trzykrotny mistrz wielkoszlemowy wygrał spotkanie 5:7, 6:3, 6:2 i awansował do trzeciej rundy. Finalista turnieju w Indian Wells z 2009 roku zaprezentował wiele zagrań nie tylko efektywnych, ale jeszcze efektownych. 34-latek z Glasgow popisał się między innymi tak zwanym serwisem od dołu, czyli jednym z ulubionych uderzeń Nicka Kyrgiosa.

Murray po meczu skomentował swój występ oraz wyraził uznanie dla swojego rywala. – On ma ogromny potencjał, bardzo dużą siłę ognia, a w tych warunkach nie jest łatwo szybko kończyć punkty, ale on był w stanie to robić. Musiałem bardzo walczyć, żeby odrobić straty. Jest młodym graczem z najwyższej półki – powiedział.

W starciu o czwartą rundę rywalem Murraya będzie Alexander Zverev. Rozstawiony z „trójką” Niemiec pokonał Jensona Brooksby’ego 6:4, 3:6, 6:1. W kolejnym etapie turnieju zameldował się również Stefanos Tsitsipas, który w nieco ponad półtorej godziny ograł Pedro Martineza 6:2, 6:4. Niespodziewanie przegrał natomiast Felix Auger-Aliassime. Rozstawiony z „siódemką” Kanadyjczyk zaskakująco łatwo przegrał z Hiszpanem Albertem Ramosem-Vinolasem 6:4, 6:2.

Stefanos Tsitsipas (Grecja, 2) – Pedro Martinez (Hiszpania) 6:2, 6:4

Alexander Zverev (Niemcy, 3) – Jenson Brooksby (USA) 6:4, 3:6, 6:1

Matteo Berrettini (Włochy, 5) – Alejandro Tabilo (Chile) 6:4, 7:5

Albert Ramos-Vinolas (Hiszpania) – Felix Auger-Aliassime (Kanada, 7) 6:4, 6:2

Jannik Sinner (Włochy, 10) – John Millman (Australia) 6:2, 6:2

Pablo Carreno Busta (Hiszpania, 12) – Emilio Gomez (Ekwador) 6:1, 6:4

Cristian Garin (Chile, 13) – Ernesto Escobedo (USA) 7:5, 6:2

Gael Monfils (Francja, 14) – Gianluca Mager (Włochy) 6:4, 6:2

Kevin Anderson (RPA) – Lorenzo Sonego (Włochy, 17) 7:6(7), 7:6(3)