Indian Wells. Murray wygrał mecz w dwóch setach, Hurkacz poznał kolejnego rywala

/ Bartosz Bieńkowski , źródło: własne/atptour.com, foto: AFP

Andy Murray wygrał pierwszy mecz bez straty seta od października 2022 roku. Następnego rywala poznał Hubert Hurkacz, który w trzeciej rundzie BNP Paribas Open w Indian Wells zmierzy się z reprezentantem gospodarzy, Tommym Paulem.

Andy Murray prawie każdemu kibicowi tenisa kojarzy się z nieprawdopodobną walecznością. W ostatnich kilku miesiącach wszystkie wygrane spotkania Brytyjczyka dostarczyły niesamowitych emocji. Tym razem trzykrotny mistrz wielkoszlemowy zwyciężył bez straty seta. Ograł w taki właśnie sposób Radu Albota 6:4, 6:3.

To pierwszy taki przypadek od 11 października 2022 roku. Wtedy – w ramach turnieju ATP w hiszpańskim Gijon – Murray ograł 7:5, 6:2 Alejandro Davidovicha Fokinę. W następnej fazie imprezy w Indian Wells rywalem 35-latka będzie jego młodszy rodak, Jack Draper.

Inne ważne wydarzenie to fakt, że swojego rywala w trzeciej rundzie BNP Paribas Open poznał Hubert Hurkacz. Jego przeciwnikiem został Tommy Paul. Reprezentant gospodarzy, który został rozstawiony z numerem „17”, pokonał Jana-Lennarda Struffa 6:3, 6:3.

Warto również odnotować zwycięstwo turniejowej „jedynki”, czyli Carlosa Alcaraza. Młody Hiszpan wygrał 6:3, 6:3 z Thanasim Kokkinakisem. Obserwowaliśmy także starcie dwóch Amerykanów, o których głośno jest w ostatnim czasie. Taylor Fritz mierzył się z Benem Sheltonem, rewelacją tegorocznego Australian Open. Bardziej doświadczony Fritz poradził jednak sobie z wyzwaniem i wygrał po wyrównanym meczu 4:6, 6:4, 6:3.