Indian Wells. Nadal przedłużył fenomenalną serię

Rafael Nadal pokonał Reilly’ego Opelkę, wygrywając osiemnasty mecz z rzędu. Tym samym Hiszpan awansował do ćwierćfinału, w którym zmierzy się z Nickiem Kyrgiosem. Miejsce w 1/4 finału zapewnił też sobie Grigor Dimitrow, po wyeliminowaniu Johna Isnera. Z turniejem pożegnał się Matteo Berrettini.

Rafael Nadal jest niepokonany w tym sezonie. Hiszpan przedłużył serię zwycięstw do 18, po tym, jak pokonał Reilly’ego Opelkę w czwartej rundzie. Oznacza to, że mistrz z Majorki jest drugim tenisistą, któremu udało się osiągnąć takie otwarcie sezonu.

Pierwszy set starcia Nadala z Amerykaninem opierał się głównie na podaniu. Pewniej swoje gemy serwisowe wygrywał Hiszpan, który popełnił jedynie trzy niewymuszone błędy w partii otwarcia. W tie-breaku to były lider rankingu lepiej opanował nerwy i w kluczowym momencie zdobył dwa mini breaki.

W drugiej odsłonie obraz gry się zmienił. Tenisiści rozgrywali dłuższe wymiany i dostarczali kibicom większe emocje. W piątym gemie Opelka zdobył pierwsze przełamanie w meczu. Wydawało się, że to wystarczy, by doprowadzić do wyrównania, ale Nadal kolejny raz udowodnił, że walczy do końca. W ósmym gemie 21-krotny mistrz wielkoszlemowy odrobił straty, a następnie losy seta ponownie rozstrzygnął tie-break. Tym razem mini break na korzyść wyżej notowanego zawodnika przyszedł już na początku decydującej rozgrywki. „Rafa” utrzymał tę przewagę do końca i mógł cieszyć się z awansu do 98. ćwierćfinału w turnieju rangi Masters 1000.

Jego rywalem w walce o półfinał będzie Nick Kyrgios. Australijczyk znalazł się w 1?4 finału, po tym, jak Jannik Sinner wycofał się z powodu choroby.

Tempa w Indian Wells nie zwalnia też Grigor Dimitrow. Zeszłoroczny półfinalista tej imprezy odniósł pewne zwycięstwo nad Johnem Isnerem. Bułgar ani razu nie stracił podania, sam natomiast przełamał przeciwnika raz, w czwartym gemie pierwszego seta. O losach drugiej partii zadecydował tie-break. W nim zimną krew zachował Dimitrow, który zakończył pojedynek przy drugiej piłce meczowej. 30-latek z Chaskowa czeka na lepszego z pary Hurkacz – Rublow.

Największą niespodzianką dnia, jak do tej pory, była porażka Matteo Berrettiniego. Włoch musiał uznać wyższość nierozstawionego Miomira Kecmanovicia. Rzymianin nie wytrzymał presji w kluczowym momencie trzeciej odsłony i dał się przełamać w dziesiątym gemie. To drugie zwycięstwo Serba nad zawodnikiem z Top 10 w karierze.

W innym trzysetowym spotkaniu Taylor Fritz okazał się lepszy od Alexa de Minura, mimo że w decydującym secie Amerykanin przegrywał 0:2. Fritz zmierzy się w ćwierćfinale właśnie z Kecmanoviciem.