Indian Wells. Nieprzyjemny rollercoaster – Fręch poza turniejem głównym

/ Szymon Frąckiewicz , źródło: własne, foto: AFP

Magdalena Fręch nie zagra w turnieju głównym w Indian Wells. W drugiej rundzie kwalifikacji Polka przegrała z Australijką Darią Saville. Mecz był szalony w swoim przebiegu i obydwie zawodniczki prezentowały się bardzo nierówno.

Po raz pierwszy Magdalena Fręch podejmowała Darię Saville. Choć Australijka, do niedawna znana pod panieńskim nazwiskiem Gavrilova, była niegdyś 20. zawodniczką świata, to obecnie prezentuje raczej podobny poziom do naszej reprezentantki. Aczkolwiek pierwszy set zaprzeczał tej tezie. Przez długi czas Polka nie miała w tym meczu nic do powiedzenia. Otwierającą partię przegrała do zera w zaledwie pół godziny.

Początek drugiej nie zwiastował nagłej odmiany. Saville prowadziła już 3:0 i polscy kibice zapewne w tym momencie trzymali kciuki za to, by Fręch wygrała choć jednego gema. Jednak nagle nasza tenisistka stała się odmieniona. Wygrała sześć gemów z rzędu i wyrównała stan meczu.

Decydująca partia miała już bardziej regularny, wyrównany przebieg. Nie brakowało w niej break-pointów z obydwu stron, jednak ani Polka, ani Australijka nie wygrywały już gemów takimi seriami. Niestety ostatecznie to Saville okazała się lepsza, wygrywając tego seta 6:3 i to ona zagra w turnieju głównym.