Indian Wells. Niespodziewany skład finału

/ Bartosz Bieńkowski , źródło: własne/atptour.com, foto: AFP

Znamy już skład finału mężczyzn turnieju rangi ATP Masters 1000 w Indian Wells. Po wielu niespodziankach w trakcie całej imprezy w meczu o tytuł zmierzą się Cameron Norrie i Nikołoz Basilaszwili.

Będący w kapitalnej formie Grigor Dimitrow (pokonał wcześniej między innymi Daniiła Miedwiediewa i Huberta Hurkacza) nie miał większych szans w pojedynku z Cameronem Norriem. Bułgar popełnił zbyt wiele niewymuszonych błędów – 31, przy 15 uderzeniach kończących. Brytyjczyk natomiast lepiej prowadził wymiany i zasłużenie wygrał 6:2, 6:4.

– Ostatnie dwa dni to największe mecze w mojej karierze, więc zamierzam ponownie pokazać, że ten najbliższy mecz będzie największym. Jest dużo pracy do wykonania. Nie mogę doczekać się tej okazji – powiedział 26-latek.

Jego finałowym rywalem będzie Nikołoz Basilaszwili. Gruzin poradził sobie z nieźle grającym Taylorem Fritzem. Amerykanin bardzo dobrze serwował. Miał 11 asów i wygrał 89 procent piłek przy własnym pierwszym podaniu. Nie wystarczyło to jednak, aby pokonać Basilaszwilego. Tenisista z Tbilisi wygrał 7:6(5) i 6:3.

Skład finału tegorocznego turnieju rangi ATP Masters 1000 w Indian Wells jest sensacyjny. Chyba nikt przed startem imprezy nie spodziewał się, że o trofeum zagrają Cameron Norrie i Nikołoz Basilaszwili. Żaden z tych zawodników nie zdobył jeszcze w swojej karierze tak ważnego i prestiżowego tytułu. Teraz staną przed ogromną szansą.


Wyniki

Półfinały singla:

Cameron Norrie (Wielka Brytania, 21) – Grigor Dimitrow (Bułgaria, 23) 6:2, 6:4

Nikołoz Basilaszwili (Gruzja, 29) – Taylor Fritz (USA, 31) 7:6(5), 6:3