Indian Wells. Obrończyni tytułu z awansem, dawna mistrzyni poza turniejem

Paula Badosa i Wiktoria Azarenka to tenisistki, które mają na swym koncie tytuły mistrzowskie w imprezie WTA 1000 rozgrywanej w Indian Wells. Hiszpanka to obrończyni tytułu, z kolei Białorusinka nie miała sobie równych w latach 2012 i 2016. Na tytuł mistrzowski w tym roku szansę ma już tylko jedna z nich.

W ubiegłym roku Hiszpanka sięgnęła po trzy tytuły mistrzowskie. Jednym z nich był ten zdobyty na kortach Indian Wells Tennis Garden. W meczu o tytuł tenisistka urodzona w Nowym Jorku pokonała Wiktorię Azarenkę. We wtorek Badosa pokonała kolejną rywalkę i zapewniła sobie miejsce w 1/4 finału. Przeciwniczką obrończyni tytułu była rodaczka, Sara Sorribes Tormo.

W trwającym dwie godziny meczu niezwykle zacięty był pierwszy set, który zakończył się tie-breakiem. Nim do niego doszło, było bardzo nerwowo, zwłaszcza na serwisie. Pierwsze sześć gemów zapisywały na swoje konto zawodniczki returnujące. W „dogrywce” podobnie jak w poprzednich gemach zawodniczki miały problem z utrzymaniem podania (sześć przełamań w jedenastu punktach). Gorzej z serwisem radziła sobie Sorribes Tormo i to ona przegrała pierwszego seta. W drugiej odsłonie Badosa szybko wyszła prowadzenie 4:0 i przewagi nie oddała już do końca, kończąc mecz za pierwszą piłką meczową po 82 minutach gry. Kolejną przeciwniczką obrończyni tytułu będzie Leylah Fernandez. Kanadyjka w trzysetowym pojedynku okazała się lepsza od Shelby Rogers.

Z rywalizacją na trzeciej rundzie zakończyła tegoroczny występ Wiktoria Azarenka. Białorusinka, czyli dwukrotna mistrzyni oraz ubiegłoroczna finalistka w spotkaniu trzeciej rundy skrzyżowała rakietę z Jeleną Rybakiną. Było to pierwsze spotkanie obu tenisistek.

– Był to niezwykle ciężki mecz. Tym bardziej się cieszę ze zwycięstwa i awansu do kolejnej rundy – podsumowała spotkanie Rybakina, która jest pierwszą reprezentantką swego kraju, która awansowała do 1/8 finału imprezy w Indian Wells. Kolejną rywalką Kazaszki będzie Viktorija Golubic, która uporała się z Jasmine Paolini.

Trzecia runda singla:

Marketa Vondrousova (Czechy, 30) – Anett Kontaveit (Estonia, 4) 3:6, 7:5, 7:6(5)

Paula Badosa (Hiszpania, 5) – Sara Sorribes Tormo (Hiszpania, 32) 7:6(4), 6:1

Maria Sakkari (Grecja, 6) – Petra Kvitova (Czechy, 27) 6:3, 6:0

Jelena Rybakina (Kazachstan, 17) – Wiktoria Azarenka (13) 6:3, 6:4

Leylah Fernandez (Kanada, 18) – Shelby Rogers (USA) 6:1, 3:6, 6:3

Marketa Vondrousova (Czechy, 30) – Elise Mertens (Belgia, 20) 6:3, 4:6, 6:3

Weronika Kudermietowa (21) – Marie Bouzkova (Czechy) 6:4, 0:2 i krecz

Viktorija Golubic (Szwajcaria, 31) – Jasmine Paolini (Włochy) 7:5, 1:6, 7:6(4)