Indian Wells. Osaka zatrzymana, Kerber w opałach

/ Jakub Karbownik , źródło: własne, foto: AFP

Naomi Osaka nie obroni tytułu w Indian Wells. Japońska tenisistka przegrała w 1/8 finału z Belindą Bencic. Bliska odpadnięcia z rywalizacji była również Angelique Kerber. Niemce udało się wyjść z opresji i pozostać w grze o końcowy triumf w BNP Paribas Open 2019.

Największą niespodzianką porannej sesji zmagań w Indian Wells Tennis Gardens była porażka Simony Halep (więcej piszemy tytuj). Po południu do wiceliderki rankingu dołączyła najwyżej obecnie notowana tenisistka świata. Broniąca tytułu Osaka uległa w dwóch setach Belindzie Bencic.
Szwajcarska tenisistka kontynuuje serię wygranych spotkań. Zwycięstwo nad liderką rankingu WTA jest dla niej jedenastym wygranym spotkaniem z rzędu. Ostatnią porażkę Bencic poniosła w styczniu w Sankt Petersburgu. Od tego czasu wygrała między innymi turniej w Dubaju, gdzie w drodze po tytuł pokonała trzy tenisistki z czołowej 10 rankingu WTA. W Indian Wells, w spotkaniu z Osaką, Szwajcarka wygrała ponad 2/3 rozegranych punktów i wykorzystała pięć z ośmiu szans na przełamanie podania rywalki.

Ona jest liderką rankingu WTA, wygrała wiele w ciągu ostatnich kilku miesięcy, ale dziś to ja zagrałam znakomity mecz i cieszę się z awansu. Szczególnie zadowolona jestem z serwisu. Bardzo dobrze zagrany pierwszy set zmotywował mnie, aby podtrzymać poziom gry i to mi się udało – cieszyła się z przebiegu wtorkowej rywalizacji Bencic, która po raz pierwszy w Kalifornii awansowała do ćwierćfinału, a w tym jej rywalką będzie Karolina Pliszkova.

Blisko odpadnięcia z rywalizacji była we wtorek inna wielkoszlemowa mistrzyni, Angelique Kerber. Niemka przegrywała już 1:4 w decydującej partii, aby ostatecznie przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Nim jednak Sabałenka znalazła się dwa gemy od zwycięstwa, reprezentująca naszych zachodnich sąsiadów tenisistka prowadziła 6:1 i 2:0. Białorusinka zdołała doprowadzić do trzeciej partii, ale w tej musiała już uznać wyższość bardziej utytułowanej rywalki, mimo przewagi dwóch przełamań.

Na pewno był to mój najcięższy pojedynek w turnieju. Pełen wzlotów i upadków oraz emocji na korcie. Pierwszy set należał do mnie, a w drugim rywalka się odrodziła. Starałam się walczyć o każdy punkt, dzięki czemu zdołałam odwrócić losy spotkania w decydującej partii – oceniła na konferencji prasowej przebieg spotkania Kerber, która o półfinał powalczy z Venus Williams.