Indian Wells. Pechowa trzynastka Kubota i Melo

/ Jakub Karbownik , źródło: własne, foto: AFP

Łukasz Kubot i Marcelo Melo ulegli 6:4, 4:6, 3:10 parze Nikola Mektić/Horacio Zeballos w finale rywalizacji deblistów BNP Paribas Open 2019. Tym samym polsko-brazylijskiemu duetowi nie udało się wygrać turnieju, w którego finale wystąpili po raz drugi.

Mistrzowie Wimbledonu w grze podwójnej z 2017 roku to niezwykle doświadczona para deblowa. Sobotni finał był 40. w karierze Kubota i 57. dla Melo. Przeciwnicy natomiast w sumie wystąpili w dwudziestu ośmiu meczach o tytuł w grze podwójnej i do tej pory uzbierali trzynaście tytułów. Od teraz Nikola Mektić i Horacio Zeballos są również mistrzami BNP Paribas Open.

Pierwsza partia finału turnieju przebiegła pod dyktando rozstawionych z numerem sześć Kubota i Melo. Co prawda Brazylijczyk stracił raz swoje podanie, ale rywale okazali się nieskuteczni przy swoim serwisie dwukrotnie.

Losy drugiej partii ważyły się do końca. Polsko-brazylijski duet nie zdołał wypracować żadnej szansy na przełamanie podania rywali,  Mektić i Zeballos mieli dwie takie szanse w dziesiątym gemie przy podaniu Kubota. Drugą z nich wykorzystali i o tym, która z par zostanie mistrzem kalifornijskiego turnieju, rozstrzygał super tie-break.

Tenisowa dogrywka okazała się popisem gry Horacio Zeballos. Partner Polaka z początku sezonu grał jak z nut. Doskonały serwis i znakomite akcje przy siatce w wykonaniu Argentyńczyka sprawiły, że Kubot i Melo na pierwszą zmianę stron schodzili przy wyniku 5:1 dla rywali. Poniesionych strat nie udało się już odrobić i po blisko półtorej godziny gry rywale mogli się cieszyć z tytułu mistrzowskiego. Tym samym Polsko-brazylijski duet nie sięgnął po trzynasty wspólny tytuł.


Wyniki

Półfinał debla:
N. Mektić, H. Zeballos (Chorwacja, Argentyna) – Ł. Kubot, M. Melo (Polska, Brazylia, 6) 4:6, 6:4, 10:3