Indian Wells. Pegula i Sakkari odwróciły losy meczów

/ Bartosz Bieńkowski , źródło: własne/wtatennis.com, foto: AFP

Jessica Pegula i Maria Sakkari przegrały pierwsze sety swoich pojedynków w ramach drugiej rundy BNP Paribas Open w Indian Wells. Turniejowa „trójka” i „siódemka” zdołały jednak odrobić straty, a następnie przechylić szalę zwycięstwa na własną korzyść.

Jessica Pegula i Maria Sakkari to tenisistki należące do ścisłej światowej czołówki. Pomimo tego druga runda BNP Paribas Open w Indian Wells była dla nich bardzo wymagającą przeprawą. Obie tenisistki przegrały pierwszą partię swoich pojedynków i musiały odrabiać straty.

Zarówno Amerykanka, jak i Greczynka wywiązała się z tej roli znakomicie. Pegula rywalizowała z Camilą Giorgi. Pierwszego seta przegrała 3:6, ale w dwóch kolejnych wyraźnie przeważała, zdecydowanie je wygrywając 6:1, 6:2. Podobny przebieg miał mecz Marii Sakkari z Shelby Rogers. Im dłużej trwało to spotkanie, tym lepiej grała reprezentantka Grecji, która zwyciężyła 2:6, 6:4, 6:0.

Całkowitym przeciwieństwem do dwóch wyżej przytoczonych meczów miało szwajcarskie starcie Belindy Bencic z Jil Teichmann. Faworytka – Bencic – dobrze rozpoczęła mecz, wygrywając 6:3 pierwszą partię. Rozstawiona z „dziewiątką” tenisistka nie utrzymała jednak wysokiego poziomu do końca. To Teichmann wróciła z dalekiej podróży i wygrała spotkanie 3:6, 6:3, 6:3. Awans do kolejnej rundy wywalczyły także między innymi reprezentantki Czech: Petra Kvitova, Barbora Krejcikova, Karolina Pliskova i Linda Noskova.