Indian Wells. Pewne otwarcie Świątek

/ Jakub Karbownik , źródło: własne/www.wtatour.com, foto: AFP

Iga Świątek pokonała Petrę Martić 6:1, 6:3 w meczu drugiej rundy turnieju WTA 1000 w Indian Wells. Dla rozstawionej z numerem drugim w tegorocznej rywalizacji tenisistki był to pierwszy pojedynek w drabince głównej na kortach w Indian Wells Tennis Gardens w karierze.

Przed dwoma laty najlepsza obecnie polska tenisistka po raz pierwszy pojawiła się na obiektach imprezy zwanej piątą lewą Wielkiego Szlema. Jednak nie przebrnęła kwalifikacji. W tym roku sytuacja jest diametralnie różna. Jako szósta rakieta świata Iga Świątek została rozstawiona z numerem drugim i w pierwszej rundzie miała wolny los.

Na kort centralny wyszła w piątek, a jej rywalką była Petra Martić. Jednak Chorwatka nie postawiła zbyt dużego oporu Polce. Grająca swobodnie raszynianka kontrolowała sytuację na korcie, a rywalka często popełniała niewymuszone błędy. Co prawda nasza tenisistka miała małe problemy w czwartym gemie drugiej odsłony, ale szybko opanowała sytuację i mogła się cieszyć z premierowej wygranej w drabince turnieju głównego BNP Paribas Open.

– Starałam się przejmować inicjatywę na korcie, abym to ja prowadziła grę, a nie przeciwniczka. Cieszę się, że mi się to udało. Miałam małe problemy w drugiej partii. Rywalka nawet przełamała moje podanie. Jednak po chwili wszystko wróciło na dobre tory i odniosłam zwycięstwo – podsumowała wydarzenia na korcie centralnym druga rakieta turnieju. Kolejną rywalką Igi Świątek będzie Weronika Kudermietowa. Rozstawiona z numerem „25” Rosjanka pokonała w piątek Ludmiłę Samsonovą. Będzie to drugie spotkanie obu tenisistek. Poprzednio panie skrzyżowały rakiety podczas ubiegłorocznego US Open. Górą była wówczas nasza tenisistka.


Wyniki

Druga runda singla:

Iga Świątek (Polska, 2) – Petra Martić (Chorwacja) 6:1, 6:3