Indian Wells. Polski wieczór w Kalifornii. Kubot w ćwierćfinale!

/ Szymon Adamski , źródło: własne, foto: AFP

Hubert Hurkacz i Łukasz Kubot świetnie spisują się w prestiżowej imprezie w Indian Wells. Polski deblista w parze z Marcelo Melo awansował do ćwierćfinału! W 2. rundzie polsko-brazylijski duet pokonał 6:4, 1:6, 10:8 Nicka Kyrgiosa i Taylora Fritza. Informacją dnia jest jednak zwycięstwo Hurkacza nad Lucasem Pouille’em, półfinalistą Australian Open!

Kubot i Melo zostali rozstawieni w Kalifornii z numerem sześć, To pomogło uniknąć im najtrudniejszych przeciwników w pierwszych rundach. Przynajmniej teoretycznie, bo w Indian Wells z możliwości występu w grze podwójnej skorzystało wielu singlistów. Po nich nie do końca wiadomo, czego się spodziewać. Taką parę utworzyli na przykład Nick Kyrgios z Taylorem Fritzem, którzy byli rywalami Polaka i Brazylijczyka w 2. rundzie. Na szczęście Kubot i Melo wygrali 6:4, 1:6, 10:8, dzięki czemu kibice nad Wisłą mają dodatkowe powody do radości. Przypomnijmy, że kilka godzin wcześniej awans do 3. rundy singla wywalczył Hubert Hurkacz. O jego zwycięstwie nad Lucasem Pouille’em więcej napisaliśmy w tym miejscu.

Na dodatek spotkania z udziałem naszych reprezentantów wiele łączy. Obaj wygrali pierwsze sety, natomiast później przychodził moment kryzysu. W przypadku Kubota i Melo był on dość wyraźny, ponieważ w drugiej partii przegrali aż pięć gemów z rzędu. Na szczęście w porę wrócili na właściwe tory. Od początku super tie-breaka byli już równorzędnymi przeciwnikami dla Australijczyka i Amerykanina. Niemal od początku znajdowali w minimalnie lepszej sytuacji od rywali – a to punkt, a to dwa punkty przewagi. Kiedy objęli prowadzenie 8:5 zwycięstwo było na wyciągnięcie ręki.

Kyrgios i Fritz walczyli jednak do końca i odrobili stratę mini-przełamania. Zrobiło się nerwowo, ale to Kubot i Melo są specjalistami od tego typu sytuacji. Polsko-brazylisjka, zgrana para wykorzystała drugą piłkę meczową i wygrała 6:4, 1:6, 10:8. Spotkanie trwało godzinę i 13 minut.

Kubot i Melo wciąż mają szansę na powtórzenie sukcesu sprzed dwóch lat, kiedy dotarli aż do finału. Na chwilę obecną już ćwierćfinał jest jednak bardzo dobrym wynikiem. Przypomnijmy, że Brazylijczyk nie grał na początku sezonu z powodu kontuzji pleców. Przed przyjazdem do Indian Wells mistrzowie Wimbledonu sprzed dwóch lat nie mieli na koncie ani jednego wspólnego zwycięstwa w obecnym sezonie.

Teraz mają już dwa. O trzecie powalczą albo z legendarnymi braćmi Bryanami (rozstawieni z ,,czwórką"), albo z Brytyjczykiem Dominikiem Inglotemi i Chorwatem Franco Skugorem.  


Wyniki

1/8 finału debla:
Ł. Kubot, M. Melo (Polska, Brazylia, 6) – T. Fritz, N. Kyrgios (USA, Australia) 6:4, 1:6, 10:8