Indian Wells. Poznaliśmy termin pierwszego meczu Rafaela Nadala

/ Jarosław Truchan , źródło: tennis365.com, foto: AFP

Już tylko tydzień dzieli nas od pierwszego turnieju rangi ATP Masters 1000 w sezonie. Podczas imprezy w Indian Wells do rywalizacji na światowych kortach powróci Rafael Nadal. Organizatorzy ogłosili, że Hiszpan mecz pierwszej rundy rozegra 7 marca.

Zwycięzca 22 imprez wielkoszlemowych prawie cały ubiegły sezon spędził na leczeniu kontuzji. Nadal powrócił do gry w styczniu, podczas turnieju ATP 250 w Brisbane. Jednakże w trakcie ćwierćfinału znowu dały znać o sobie problemy zdrowotne. Uraz nie był poważny, lecz wykluczył reprezentanta Hiszpanii z udziału w Australian Open. Nadal zapowiadał, że będziemy mogli go zobaczyć w turnieju w Dosze. Tenisista z Majorki ostatecznie nie wystąpił jednak w Katarze. Imprezą, w trakcie której „Rafa” powróci do gry, będą rozpoczynające się 6 marca rozgrywki w Indian Wells.

Nadala w akcji zobaczymy jednak wcześniej. W najbliższą niedzielę w Las Vegas odbędzie się wydarzenie o nazwie „The Netflix Slam”. Będzie to mecz, w którym „Rafa” zmierzy się z Carlosem Alcarazem. Transmisja spotkania odbędzie się na jednym z najpopularniejszych portali sreamingowych. Po zakończeniu pokazówki tenisiści z Hiszpanii udadzą się do Kalifornii, gdzie w środę wystartuje turniej ATP Masters 1000.

37-latek wystąpi w Indian Wells dzięki chronionemu rankingowi. Obecnie zajmuje bowiem odległe 654. miejsce w światowym notowaniu. Z racji braku rozstawienia Nadal będzie musiał grać w pierwszej rundzie (rozstawieni zawodnicy rozpoczynają udział w imprezie od kolejnej fazy). Organizatorzy zdradzili, że mecz z udziałem Hiszpana odbędzie się drugiego dnia turnieju, w czwartek 7 marca. Tenisista z Półwyspu Iberyjskiego wyjdzie na kort w sesji wieczornej, która rozpocznie się o  18:00 czasu miejscowego. W Polsce będzie to 3:00 w nocy, więc fani Nadala muszą przygotować się na długi wieczór, lub wczesną pobudkę.

Jeśli trzykrotny triumfator imprezy w Indian Wells wygra mecz pierwszej rundy, w kolejnej fazie zmierzy się z tenisistą rozstawionym. Możliwe więc, że będziemy mogli zobaczyć jego starcie z Hubertem Hurkaczem, Carlosem Alcarazem, czy nawet Novakiem Dżokoviciem. Wciąż nie znamy jednak drabinki turniejowej. Jej losowanie nastąpi 4 marca – to wtedy będziemy pewni, kto będzie pierwszym rywalem Nadala oraz na kogo będzie mógł trafić w następnych rundach.

Hiszpan wygrywał tę imprezę w 2007, 2009 oraz 2013 roku. W ostatnim występie (dwa lata temu) doszedł do finału, w którym uległ Taylorowi Fritzowi. 37-latek zaznaczył, że może to być jego ostatnia edycja kalifornijskiego turnieju.