Indian Wells. Raducanu za mocna dla Linette

/ Jarosław Truchan , źródło: własne, foto:

Magda Linette pożegnała się z singlową częścią turnieju WTA 1000 w Indian Wells już po pierwszym meczu. W sobotę Polka uległa w dwóch setach Emmie Raducanu.

Początek meczu upłynął pod znakiem świetnej gry i fenomenalnych wymian z obu stron. Raducanu miała okazję do szybkiego przełamania rywalki, lecz wyrzuciła w aut return przy break poincie. Niewykorzystana szansa zemściła się na tenisistce z Wysp Brytyjskich kilka chwil później, gdy mistrzyni US Open 2021 straciła swój serwis. Dzięki temu Magda odskoczyła z wynikiem na 4:1. W tym momencie nastąpił jednak fragment lepszej gry Emmy, która wygrała kolejne trzy gemy. Brytyjka wyrównała tym samym stan pojedynku. Niebezpiecznie zrobiło się przy 5:5. Wtedy Linette ponownie dała się przełamać, co dało jej przeciwniczce możliwość do zakończenia seta przy własnym serwisie. Podczas meczu odezwały się jednak problemy, z którymi od dawana boryka się Raducanu. W trakcie przerwy Brytyjka wezwała na kort medyka, który oglądał jej prawy nadgarstek. Po powrocie na kort Emma oddała gema serwisowego do zera. Dzięki przełamaniu Magda doprowadziła do tie-breaka. W nim lepsza okazała się nierozstawiona tenisistka.

Po przegranym tie-breaku Linette nie potrafiła powrócić do swojej świetnej dyspozycji z pierwszej partii. Jakość tenisa prezentowanego przez Magdę mocno spadła, co przejawiało się szczególnie w sporej ilości niewymuszonych błędów. W pierwszej części seta na 3:1 przełamała Raducanu. Później Polka miała okazję do odrobienia strat, lecz nie wykorzystała żadnego z dwóch break pointów. Można powiedzieć, że od tamtego momentu z Poznanianki zeszło powietrze. Raducanu wygrała łatwo kolejnego gema przy własnym podaniu, po czym ponownie odebrała serwis rywalce, kończąc całe spotkanie.


Wyniki

Druga runda singla:

Emma Raducanu (Wielka Brytania) – Magda Linette (Polska, 20) 7:6(3), 6:2