Indian Wells. Rosolska bliska ćwierćfinału

/ Maciej Pietrasik , źródło: własne, foto: Olimpia Dudek/Tenisklub

Alicja Rosolska i Zhaoxuan Yang były o krok od sprawienia sporej niespodzianki i wyeliminowania najwyżej rozstawionego duetu w Indian Wells. Ostatecznie przegrały po zaciętej walce z Barborą Krejczikovą i Kateriną Siniakovą.

Alicja Rosolska i Zhaoxuan Yang w walce o ćwierćfinał deblowego Indian Wells miały bardzo trudne zadanie. Po drugiej stronie siatki stanęły bowiem jedne z faworytek turnieju – najwyżej rozstawione Barbora Krejczikova i Katerina Siniakova. Rankingowej różnicy na korcie nie było jednak widać, a spotkanie od początku było bardzo zacięte.

Oba duety dobrze serwowały w pierwszej części meczu. Do stanu 4:4 nie mieliśmy żadnych przełamań. Potem breaki posypały się jeden po drugim. Czeszki najpierw zdobywały przewagę i serwowały na zwycięstwo w partii, lecz zaraz ją traciły i o wszystkim zdecydował dopiero tiebreak. Dodatkowa rozgrywka przebiegała pod dyktando Krejczikovej i Siniakovej, które straciły w niej tylko dwa punkty.

Przegrana w pierwszym secie nie podłamała na szczęście polsko-chińskiego duetu. Rosolska i Yang rozpoczęły drugą odsłonę od prowadzenia 2:0. Potem rywalki odrabiały straty, "nasza" para znów wychodziła na prowadzenie, aż w końcu trzecie przełamanie było tym, które wystarczyło, aby Rosolska i Yang zwyciężyły 6:4 i doprowadziły do super tiebreaka.

Niestety, ten od początku układał się źle dla Polki i Chinki. Krejczikova z Siniakovą szybko zdobyły przewagę, a potem ją jeszcze powiększały. W efekcie przy stanie 9-3 miały aż sześć piłek meczowych. Zwycięstwo nie przyszło im łatwo, bo Rosolska i Yang wybroniły cztery meczbole, ale w końcu Czeszki zakończyły mecz i zwyciężyły 7:6(2), 4:6, 10-7.


Wyniki

Druga runda debla:
B. Krejczikova, K. Siniakova (Czechy, 1) – A. Rosolska, Z. Yang (Polska, Chiny) 7:6(2), 4:6, 10-7