Indian Wells. Rozpędzony Majchrzak

Kamil Majchrzak awansował dziś w ekspresowym tempie do trzeciej rundy Challengera w Indian Wells. Polak pokonał, rozstawionego z numerem dwanaście, Miomira Kecmanovicia 6:2, 6:3.

Pierwszy set trwał niespełna trzydzieści minut. Serwisy obaj zawodnicy utrzymywali tylko przez trzy gemy. Przy stanie 2:1 dla Majchrzaka w sześciu punktach Serb stracił podanie. Polak kontrolował partię, jednak musiał przejść próbę nerwów. Kecmanović miał aż trzy break pointy w siódmym gemie. Ostatecznie żadnego z nich nie wykorzystał, a chwilę później Majchrzak zamknął seta przy returnie. Co więcej uczynił w gemie wygranym „na sucho”.

Druga odsłona miała w dużej mierze podobny przebieg. Tym razem jednak wyrównana gra była do stanu 2:2. Wtedy znów trudne chwile serwisowe dopadły Majchrzaka, który musiał bronić aż sześciu break pointów. Ale skuteczność Serba przy takich okazjach była dziś bardzo słaba. Natomiast podbudowany dobrym gemem Polak poszedł za ciosem i po wygraniu ważnych piłek przy serwisie, przełamał rywala. Kecmanović dostał jeszcze okazję na powrót do seta i meczu przy stanie 2:4, ale znów był nieskuteczny. Piotrkowianin w końcówce meczu pewnie serwował i po siedemdziesięciu dwóch minutach wykorzystał premierową piłkę meczową.

Był to drugi pojedynek obu zawodników. W październiku ubiegłego roku spotkali się w challengerze Almaty 2. Wówczas po trzech setach Polak musiał uznać wyższość rywala. Dziś Piotrkowianin bardzo udanie zrewanżował się tenisiście z Półwyspu Bałkańskiego.

W walce o ćwierćfinał na drodze rozpędzonego Majchrzaka stanie Ernesto Escobedo lub Yannick Maden. Pojedynek Amerykanina z Niemcem jeszcze trwa.

Kamil Majchrzak (Polska) – Miomir Kecmanović (Serbia, 12) 6:2, 6:3