Indian Wells. Sakkari z trzecim półfinałem i z szansą na rewanż

/ Jakub Karbownik , źródło: własne/www.wtatour.com, foto: AFP

Maria Sakkari i Paula Badosa powalczą w półfinale dolnej połówki drabinki turnieju WTA 1000. Dla greczynki to trzeci półfinał imprezy głównego cyklu w tym sezonie. Z kolei Hiszpanka wygrała dziesiąty mecz z rzędu podczas imprezy na kortach Indian Wells Tennis Garden.

Po tym jak w środę poznaliśmy półfinalistki w górnej połówce drabinki, dzień później o miejsce w najlepszej czwórki rywalizowały zawodniczki z dolnej połówki drabinki. W pierwszym czwartkowym ćwierćfinale do gry przystąpiły Maria Sakkari i Jelena Rybakina. Tenisistka z Hellady przed przylotem do USA wystąpiła w czterech turniejach, z czego z dwoma pożegnała się w 1/2 finału.

Czwartkowy mecz rozpoczął się po myśli Rybakiny, która wykorzystując pierwszą okazję do przełamania podania rywalki, wyszła na prowadzenie 3:0. Jednak od stanu 4:1 Kazaszka wygrała tylko jednego gema z siedmiu rozegranych. Kluczowym dla losów drugiej odsłony był trzeci gem, w którym Greczynka odebrała serwis Rybakinie. Wywalczoną przewagę Sakkari utrzymała do końca i zapewniła sobie awans do półfinału trzeciego turnieju w tym sezonie. Kolejną rywalką tenisistki z Aten będzie Paula Badosa. Hiszpanka to obrończyni tytułu. W tegorocznej edycji nie straciła jeszcze seta. W drugim czwartkowym ćwierćfinale urodzona w Nowym Jorku zawodniczka 6:3, 6:2 Weronikę Kudermietową.

Pojedynek między Greczynką i obrończynią tytułu będzie drugim spotkaniem obu pań. Poprzednio Sakkari i Badosa grały ze sobą podczas WTA Finals 2021. Górą w tym pojedynku była tenisistki hiszpańska.


Wyniki

Ćwierćfinały singla:

Paula Badosa (Hiszpania, 5) – Weronika Kudermietowa (21) 6:3, 6:2

Maria Sakkari (Grecja, 6) – Jelena Rybakina (Kazachstan 17) 7:5, 6:4