Indian Wells. Serwis na ratunek

/ Anna Niemiec , źródło: wtatennis.com, foto: AFP

W poniedziałek jako pierwsze do najlepszej szesnastki BNP Paribas Open awansowały Angelique Kerber, Karolina Pliszkova i Anett Kontaveit.

Rozstawiona z numerem 8 Niemka w trzech setach wygrała z Natalią Wichlancewą. Spotkanie lepiej rozpoczęła reprezentantka naszych zachodnich sąsiadów, która odskoczyła na 2:0. Sześć z siedmiu następnych gemów wygrała jednak Rosjanka, która niespodziewanie objęła prowadzenie 1:0 w meczu. Trzykrotna mistrzyni turniejów wielkoszlemowych szybko opanowała jednak sytuację i pewnie zwyciężyła w dwóch kolejnych partiach.

Bez straty seta od czwartej rundy awansowała Karolina Pliszkova. Czeszka oddała tylko pięć gemów Ysaline Bonaventure, ale nie do końca była zadowolona ze swojego występu.

Jedyną dobrą dzisiaj rzeczą był mój serwis – powiedziała w pomeczowym wywiadzie na korcie Czeszka. – Zaserwowałam dużo asów i wygrywających serwisów, ale ogólnie nie jestem zadowolona ze swojej gry. Warunki były zupełnie inne niż w trakcie mojego poprzedniego meczu, ale mam nadzieję, że następnym razem będzie lepiej.

O ćwierćfinał turniejowa „piątka” zagra z Anett Kontaveit, która pokonała Anastasiję Sewastową. Estonka spędziła na korcie tylko 27 minut, ponieważ jej Łotyszka przy wyniku 0:5 w pierwszym secie zrezygnowała z dalszej gry z powodu choroby.