Indian Wells. Świątek i Majchrzak zagrają w eliminacjach prestiżowej imprezy

/ Szymon Adamski , źródło: własne, foto: Warsaw Sports Group

Iga Świątek i Kamil Majchrzak po raz pierwszy spróbują swoich sił w BNP Paribas Open. Zmagania rozpoczną od eliminacji. Zawody w Indian Wells należą do jednych z najbardziej prestiżowych w całym sezonie. 

Świątek i Majchrzak są już w Kalifornii. Przez ostatnie dni warszawianka skupiała się na treningach (m.in, z Magdą Linette), natomiast piotrkowianin walczył w challengerze. Ich obecne miejsca w rankingach ATP i WTA nie dawały jednak pewności, że znajdzie się dla nich miejsce w kwalifikacjach do BNP Paribas Open – turnieju nazywanego niekiedy piątą lewą Wielkiego Szlema.

Na szczęście kilkoro zawodników i zawodniczek z wyższych miejsc zrezygnowało z występu i według nieoficjalnych informacji Świątek i Majchrzak wystąpią w eliminacjach. Ważą się też losy Magdy Linette. Być może nasza najwyżej notowana tenisistka od razu wystąpi w turnieju głównym. Może się jednak okazać, że będzie musiała przedzierać się przez kwalifikacje. Na razie naszym jedynym reprezentantem, który ma pewne miejsce w głównej drabince jest Hubert Hurkacz. 22-letni wrocławianin również zagra w Indian Wells po raz pierwszy. 

W turniejach gry podwójnej reprezentować nas będą Łukasz Kubot i Alicja Rosolska.