Indian Wells. Świątek odparła kanadyjski napór

/ Jakub Karbownik , źródło: własne/www.wtatour.com, foto: AFP

Iga Świątek pokonała Biancę Andreescu i awansowała do czwartej rundy turnieju WTA 1000 w Indian Wells. Spotkanie zakończyło się w dwóch setach, chociaż niewiele brakowało, a panie musiałyby rywalizować na pełnym dystansie.

Za najlepszą polską tenisistką drugie tegoroczne spotkanie na kortach w Kalifornii. Po tym jak w meczu drugiej rundy Polka oddała tylko gema Claire Liu, w kolejnym spotkaniu raszyniance opór postawiła Bianca Andreescu. Poniedziałkowy mecz był drugim pojedynkiem obu pań. Poprzednio rywalizowały ze sobą na kortach w Rzymie w zeszłym sezonie i wtedy również górą była nasza tenisistka.

Oba spotkania miały podobny przebieg. Partia otwarcia rozpoczęła się od obustronnego przełamania. Karty na korcie rozdawała raszynianka. Jednak rywalka broniła się z całych sił, przez co panie od stanu 1:1 szły gem za gem. Z czasem przewaga naszej tenisistki była coraz bardziej widoczna. Efektem wymiernym tego było uzyskane przez Świątek przełamanie w szóstym gemie. Wypracowanej przewagi już nie oddała i zamknęła seta przy drugiej piłce setowej. Kolejna odsłona rozpoczęła się bardzo dobrze dla naszej zawodniczki, która wyszła na prowadzenie 2:0. Jednak to nie podłamało Andreescu, co w połączeniu z kilkoma błędami Świątek sprawiło, że na tablicy wyników pojawił się rezultat 4:2. A tenisistka z Kraju Klonowego Liścia miała nawet dwie szanse by prowadzić 5:2. Trzykrotna mistrzyni wielkoszlemowa zdołała jednak opanować sytuacje i ostatecznie doprowadzić do tie-breaka. W nim przegrała tylko jedną akcję i zapewniła sobie miejsce w kolejnej rundzie.

O awans do 1/4 finału obrończyni tytułu spotka się z Emmą Raducanu. Brytyjka w meczu trzeciej rundy pokonała Beatriz Haddad Maię. Spotkanie liderki światowego rankingu odbędzie się w środę nad ranem polskiego czasu.


Wyniki

Trzecia runda:

Iga Świątek (Polska, 1) – Bianca Andreescu (Kanada) 6:3, 7:6(1)