Indian Wells. Świątek przed szansą na rewanż

/ Dominika Opala , źródło: własne, foto: AFP

Iga Swiątek o miejsce w ćwierćfinale BNP Paribas Open 2021 zmierzy się z Jeleną Ostapenko. Starcie dwóch mistrzyń Roland Garros rozpocznie się o godzinie 20 czasu polskiego. Będzie to drugie spotkanie pomiędzy Polką a Łotyszką. 

Iga Świątek prezentuje się rewelacyjnie w tegorocznej edycji turnieju w Indian Wells. Po „wolnym losie” w pierwszej rundzie, w drugiej Polka wyeliminowała bez problemów Petrę Martić, oddając jej cztery gemy. W trzeciej rundzie zadanie okazało się jeszcze łatwiejsze. Weronika Kudermetowa zdołał zdobyć tylko jednego gema z naszą tenisistką. W grze Polki zachwyca przede wszystkim ofensywne nastawienie, a przy tym niewielka liczba błędów.

Wydaje się jednak, że w 1/16 finału poprzeczka zostanie postawiona nieco wyżej. Rywalką Świątek w walce o ćwierćfinał BNP Paribas Open 2021 będzie Jelena Ostapenko. Zawodniczki te spotkały się już wcześniej w 2019 roku w Birmingham. Wtedy zdecydowanie lepsza okazała Łotyszka, która wygrała 6:0, 6:2. Dla Polki będzie to więc okazja do rewanżu za porażkę sprzed dwóch lat. Dodatkowo warto zaznaczyć, że jest to jedyna para w czwartej rundzie w Indian Wells, gdzie zmierza się dwie mistrzynie wielkoszlemowe.

Ostapenko aktualnie plasuje się na 29. pozycji w rankingu WTA. W Indian Wells została rozstawiona z numerem „24”. W pierwszej rundzie, podobnie, jak Świątek, otrzymała „wolny los. Następnie pokonała Su-Wei Hsieh 6:3, 6:0, a później odprawiła Julię Putincewą 6:3, 2:6, 6:3.

Starcie pomiędzy dwiema triumfatorkami Roland Garros (Świątek zwyciężyła w Paryżu w 2020 roku, Ostapenko w sezonie 2017) zaplanowano jako pierwsze na Stadium 3. Tenisistki wyjdą więc na kort o godzinie 20 czasu polskiego.


Wyniki

Czwarta runda singla:

Iga Świątek (Polska, 2) – Jelena Ostapenko (Łotwa, 24)