Indian Wells. Świątek rozgryzła Kerber

/ Anna Niemiec , źródło: własne, foto: AFP|

Iga Świątek po raz trzeci z rzędu odrobiła stratę seta, dzięki czemu po raz pierwszy w karierze awansowała do ćwierćfinału BNP Paribas Open. We wtorek Polka znalazła sposób na sprytnie broniącą się Angelique Kerber.

Tenisistki, które w Indian Wells po raz pierwszy miały okazję ze sobą rywalizować, rozpoczęły spotkanie od obustronnych przełamań. Przy wyniku 2:2 słabszy gem przytrafił się 20-latce z Raszyna, która popełniła dwa podwójne błędy serwisowe i przegrała podanie do zera. Leworęczna tenisistka poszła za ciosem i poparła „breaka” wygranym własnym gemem serwisowym. W tej części mecz Kerber bardzo dobrze odczytywała kierunki zagrań młodszej rywalki. Świetnie się broniła i gdy tylko miała okazję kąśliwie kontrowała wzdłuż linii. Świątek nie do końca potrafiła sobie z tym poradzić. Często zbyt szybko chciała kończyć wymiany i popełniała przez to dużo błędów. W siódmym gemie po raz kolejny oddała podanie i 34-latka trenująca w Puszczykowie odskoczyła na 5:2. Podopieczna Tomasza Wiktorowskiego odrobiła stratę jednego przełamania, ale w dziesiątym gemie Kerber wykorzystała atut własnego podania i objęła prowadzenie w meczu.

W drugiej partii reprezentantka Biało-Czerwonych uspokoiła grę. Zaczęła zdecydowanie staranniej budować akcje. Niemka z kolei obniżyła trochę poziom gry. Szczególnie przy własnym serwisie. W tej części meczu ani razu nie udało jej się utrzymać podania. Polskiej zawodniczce ta sztuka udała się w pierwszym i siódmym gemie, dzięki czemu pewnie wyrównała stan rywalizacji.

Na początku decydującej odsłony spotkania obie tenisistki pewnie wygrywały własnego gemy serwisowej. Jako pierwsza w imponującym stylu podanie rywalce na 3:2 odebrała Kerber. Raszynianka nie zamierzała jednak pozwolić przeciwniczce się rozpędzić. Po zmianie stron gemy wygrywała już tylko Polka, która po 2 godzinach i 8 minutach walki mogła cieszyć się ze zwycięstwa.

W ćwierćfinale Iga Świątek zmierzy się albo z Madison Keys albo z Harriet Dart.