Indian Wells. Świątek w finale eliminacji

/ Maciej Pietrasik , źródło: własne, foto: AFP

Tylko jeden mecz dzieli Igę Świątek od debiutu w głównej drabince turnieju WTA w Indian Wells. Na początek eliminacji Polka ograła Larę Arruabarrenę. Teraz zmierzy się z Ysaline Bonaventure.

Iga Świątek przez długi czas nie była pewna, czy jej ranking pozwoli na występ w eliminacjach do zawodów rangi WTA Premier w Indian Wells. Ostatecznie ryzyko się opłaciło, a Polka dostała szansę debiutu na tamtejszych kortach. W pierwszej rundzie warszawianka trafiła na rozstawioną z numerem siedem Larę Arruabarrenę z Hiszpanii.

Nasza tenisistka rozpoczęła ten mecz w najlepszy możliwy sposób – od prowadzenia aż 5:0. Rywalka zdołała ugrać honorowego gema, lecz na więcej nie było jej już stać. Świątek załatwiła sprawę przy trzecim setbolu, wygrywając 6:1. Przez długi czas wszystko wskazywało na to, że pojedynek zamknie się w dwóch odsłonach. W drugim secie Polka dwukrotnie miała przewagę przełamania, a przy 5:4 serwowała nawet na zwycięstwo w meczu.

Arruabarrena nie zamierzała się jednak poddawać, natychmiast odpowiadała na breaki i wszystko rozstrzygnęło się dopiero w tiebreaku. Ten także był wyrównany, Świątek miała nawet piłkę meczową przy stanie 6-5, ale Hiszpanka wygrała trzy punjty z rzędu i całą partię.

Stracona szansa nie podłamała na szczęście Polki. W decydującym secie walka toczyła się tylko do stanu 2:2. Później Świątek okazała się zdecydowanie skuteczniejsza i wygrała cztery gemy z rzędu oraz całe spotkanie – 6:1, 6:7(6), 6:2.

O miejsce w głównej drabince warszawianka powalczy z Ysaline Bonaventure. Belgijka ograła w trzech setach dobrą znajomą Świątek, Olgę Danilović. Podobnie jak Świątek, na korcie spędziła ponad dwie godziny.


Wyniki

Pierwsza runda eliminacji:
Iga Świątek (Polska) – Lara Arruabarrena (Hiszpania, 7) 6:1, 6:7(6), 6:2