Indian Wells. Świetny mecz Fręch! Polka puka do czołowej setki WTA!

/ Szymon Frąckiewicz , źródło: własne, foto: Andrzej Szkocki

Magdalena Fręch świetnie radzi sobie w Indian Wells! Polka po przejściu kwalifikacji wygrała też w pierwszej rundzie turnieju głównego. Chince Saisai Zheng nasza reprezentantka nie dała szans i bardzo możliwe, że da jej to awans do czołowej setki rankingu WTA!

Po raz drugi Magdalena Fręch mierzyła się z Saisai Zheng. Ich poprzednie spotkanie miało miejsce trzy lata temu na trawie w Nottingham. Wtedy Polka triumfowała w trzech setach. Nie była wówczas faworytką, podobnie jak i tym razem, ale najwyraźniej łodzianka ma sposób na zawodniczkę z Azji.

W czwartkowym spotkaniu przewaga Polki była wyraźna od samego początku. Fręch rewelacyjnie w tej partii serwowała. Tylko dwa razy musiała sięgać po drugie podanie. Tymczasem rywalka tylko siedmiokrotnie trafiła pierwszym serwisem. Nic więc dziwnego, że w secie otwarcia niespełna 23-letnia tenisistka straciła tylko jednego gema.

W drugiej części spotkania statystyki serwisowe nie wyglądały już tak dobrze dla Polki i tak słabo dla Chinki, ale trend z poprzedniej partii utrzymał się jeszcze w pierwszym gemie tego seta. Dzięki temu nasza reprezentantka przełamała już na samym początku i w kolejnych minutach mogła się skupić na pilnowaniu tej przewagi. Udało się ją utrzymać do końca. Zheng miała okazje do odrobienia strat, ale nie wykorzystała ich. Dzięki temu to Fręch zagra w drugiej rundzie z najwyżej rozstawioną w tym turnieju Karoliną Pliszkovą z Czech.


Wyniki

I runda

Magdalena Fręch (Polska, Q) – Saisai Zheng (Chiny) 6:1, 6:4