Indian Wells. Szybki awans Sabalenki i spektakularny powrót Sakkari

/ Jakub Karbownik , źródło: własne/www.wtatour.com, foto: AFP

Aryna Sabalenka i Maria Sakkari to dwie pierwsze półfinalistki turnieju WTA 1000 na kortach w Indian Wells. Spotkania turniejowej dwójki z Coco Gauff oraz Greczynki z Petrą Kvitovą miały zupełnie różny przebieg.

Impreza w Kalifornii wchodzi w decydującą fazę. W środę poznaliśmy pierwsze półfinalistki. A o awans do finału powalczą Aryna Sabalenka i Maria Sakkari. Jako pierwsza miejsce w 1/2 finału zagwarantowała sobie mistrzyni Australian Open 2023. Wiceliderka rankingu w meczu ćwierćfinałowym zmierzyła się z Coco Gauff.

Było to piąte spotkanie obu tenisistek. W poprzednich czterech trzykrotnie wygrywała Sabalenka. Gauff już w gemie otwarcia stracił serwis. W kolejnych gemach gra się wyrównała, jednak tenisistka gospodarzy nie zdołała już odrobić strat. Tą część meczu zakończyła przy pierwszej okazji. W drugiej odsłonie rządziła już tylko wiceliderka rankingu, która nie oddała rywalce ani jednego gema i po 64 minutach zapewniła sobie miejsce w półfinale.

W drugim spotkaniu ćwierćfinałowym było zdecydowanie więcej emocji. O prawo gry przeciwko Arynie Sabalence rywalizowały Maria Sakkari i Petra Kvitova. Dotychczas obie panie spotykały się siedmiokrotnie i cztery mecze wygrała Greczynka. To również ona była górą w ostatnim spotkaniu, które miało miejsce przed rokiem w trzeciej rundzie BNP Paribas Open. Tym razem mecz był zdecydowanie bardziej zacięty. Zawodniczka zza naszej południowej granicy prowadziła już 6:4, 3:1, aby pozwolić rywalce na odrodzenie i przechylenie szali zwycięstwa na swoją stronę.

 


Wyniki

Ćwierćfinały:

Aryna Sabalenka (2) – Coco Gauff (USA, 6) 6:4, 6:0

Maria Sakkari (Grecja, 7) – Petra Kvitova (Czechy, 15) 4:6, 7:5, 6:1