Indian Wells. Tegoroczna edycja bez dawnej mistrzyni

/ Jakub Karbownik , źródło: własne/www.twitter.com, foto: AFP

Naomi Osaka nie wystąpi w tegorocznej edycji Indian Wells. O absencji mistrzyni z 2018 roku poinformowali organizatorzy turnieju.

Japońska tenisistka bardzo udanie rozpoczęła ten rok, sięgając po tytuł mistrzowski podczas Australian Open. Kolejne miesiące nie były jednak łatwe dla tenisistki z Kraju Kwitnącej Wiśni. Bez powodzenia rywalizowała na europejskiej mączce, a następnie odpuściła sezon na trawie. Zmagania na IO i w Nowym Jorku też kończyła na wczesnym etapie. Teraz miała wystąpić w Indian Wells, jednak i tam się nie pojawi.

– Mistrzyni z 2018 roku, Noami Osaka, nie wystąpi w tegorocznym BNP Paribas Open. Nie możemy się doczekać, gdy zobaczymy Cię na naszych kortach w 2022 roku Naomi – piszą w opublikowanej na twitterze wiadomości organizatorzy imprezy, która w tym roku wyjątkowo zostanie rozegrana w dniach 4-17 października.

Jakie będą dalsze plany startowe czterokrotnej mistrzyni wielkoszlemowej, jeszcze nie wiadomo. Japonka wciąż ma szansę, aby wziąć udział w kończącym sezon WTA Finals, który w tym roku wyjątkowo zostanie rozegrany w Guadalajarze. Jednak niewykluczone, że ósmej tenisistki świata w tym roku już na światowych kortach nie zobaczymy.