Indian Wells. Totalna dominacja w meczu otwarcia Świątek

/ Anna Niemiec , źródło: własne, foto: AFP

Iga Świątek udanie rozpoczęła obronę tytułu w imprezie BNP Paribas Open. Polka w sobotę nie dała żadnych szans Claire Liu.

Liderka światowego rankingu bardzo pewnie rozpoczęła spotkanie. Już w drugim gemie odebrała podanie rywalce, pomimo tego, że Amerykanka prowadziła 40:15. Od tego momentu obrończyni tytułu przejęła całkowitą kontrolę nad przebiegiem gry. Amerykanka nie była w stanie w żaden sposób nadążyć za tempem gry Świątek i w czterech ostatnich gemach zdobyła tylko dwa punkty.

W pierwszym gemie drugiej partii podopiecznej Tomasza Wiktorowskiego uciekła trochę koncentracja. Popełniła dwa podwójne błędy serwisowe, ale reprezentantka gospodarzy i tak nie była w stanie wykorzystać tej okazji. Liu miała szansę, żeby utrzymać podanie w trzecim gemie, ale nie zdołała jej wykorzystać. Kolejne dwie okazje pojawiły się dla Amerykanki dopiero przy wyniku 0:5. Turniejowa „jedynka” nie zamierzała jednak oddawać rywalce niczego w prezencie. W efektownym stylu doprowadziła do równowagi, a chwilę później wypracowała sobie pierwszą piłkę meczową.  Liu przy pomocy Świątek zdołała ją jednak obronić, a w kolejnej akcji wywalczyła sobie przewagę. W tym momencie reprezentantka Stanów Zjednoczonych, będąc pod presją, popisała się świetnym minięciem z forhandu i przy owacji miejscowej publiczności zapisała pierwszego gema na swoim koncie. Na więcej raszynianka jednak już jej nie pozwoliła. W kolejnym gemie wypracowała sobie kolejną piłkę meczową, przy której Liu popełniła błąd z backhandu i po 65 minutach gry trzykrotna mistrzyni wielkoszlemowa zapewniła sobie zwycięstwo.

W trzeciej rundzie Iga Świątek zagra albo z Biancą Andreescu albo z Peyton Stearns.


Wyniki

Druga runda singla

Iga Świątek (Polska, 1) – Claire Liu (USA) 6:0 6:1